Nemokamas pristatymas visoje Lietuvoje nuo 40 eur 

Kaip plauti ir prižiūrėti šilką ir išlaikyti jo ilgaamžiškumą.

2023 05 22

Daugelis mėgsta šilko švelnumą ir blizgesį. Tačiau šią švelnią medžiagą gali būti sudėtinga valyti ir prižiūrėti. Taigi kaip skalbti šilką? Šiame straipsnyje aprašysime, kaip tai padaryti.

Skaitykite toliau ir sužinokite, kaip teisingai skalbti šilko užvalkalus, paklodes, pižamas, chalatus ir kitus drabužius.

Ką reikia žinoti apie šilko skalbimą

Šilkas pagamintas iš fibroino - tirpių baltymų, kuriuos gamina vabzdžiai. Dažniausiai patalynės reikmenims ir drabužiams gaminti naudojamas audinys audžiamas iš fibroino, gaunamo iš šilkverpių kokonų.

Šilkas yra natūraliai lygus ir švelniai blizga. Jis taip pat iš prigimties pralaidus orui ir gerai praleidžia drėgmę, t. y. nesulaiko karščio ir šalina prakaitą nuo odos.

Vis dėlto šis audinys yra šiek tiek švelnesnis nei kiti natūralūs audiniai, pavyzdžiui, linas ir medvilnė. Prižiūrėdami šilką turėsite būti itin atsargūs, įskaitant skalbimą, džiovinimą, raukšlėjimąsi ir dėmių šalinimą.

Kaip šilką skalbti skalbimo mašinoje

Kai kurie žmonės sako, kad šilko niekada negalima skalbti skalbimo mašinoje, tačiau kai kuriais atvejais iš tikrųjų galima. Tik prieš pradėdami skalbti būtinai patikrinkite priežiūros etiketę.

Kaip šilką valyti skalbimo mašinoje:

1. Atskirkite šilko gaminius nuo sunkių daiktų, pavyzdžiui, džinsų ir rankšluosčių. Juos galima skalbti kartu su kitais švelniais gaminiais.

2. Šilkinius daiktus įdėkite į tinklinį skalbimo maišelį, kad apsaugotumėte juos nuo pažeidimų. (Šis maišelis gali būti vadinamas tinkliniu skalbinių maišeliu arba maišeliu švelnioms prekėms - tokį maišelį galite nusipirkti internetu).

3. Į tuščią būgną įpilkite švelnaus (geriausia natūralaus) skalbiklio. Įdėję jį prieš įdėdami drabužius ar patalynę, galėsite greitai ir efektyviai ištirpinti vandenyje.

4. Į skalbimo mašiną įdėkite šilko ir kitus švelnius daiktus.

5. Pasirinkite švelnaus skalbimo ciklą su šaltu vandeniu. Pasirinkite lėtesnį sukimosi greitį, jei skalbyklėje yra tokia galimybė.

Pasirinkus lėtesnį sukimo greitį, šilko gaminiai gali būti šiek tiek drėgnesni nei pasirinkus didesnį greitį. Kai šilką ištrauksite iš skalbyklės, naudokite švarų rankšluostį, kad sugertų drėgmės perteklių.

 

Kaip šilką skalbti rankomis

Jei nerimaujate, kad sugadinsite šilką, arba jei priežiūros etiketėje nurodyta, kad šilko negalima skalbti skalbimo mašinoje, galite saugotis ir skalbti rankomis.

Štai kaip šilką skalbti rankomis:

1. Pripildykite dubenį šalto arba drungno vandens. Tinka kriauklė, vonia arba didelė plastikinė šiukšliadėžė.

2. Įlašinkite kelis lašus švelnaus skalbiklio, maišydami įsitikinkite, kad jis ištirpo.

3. Į muilo tirpalą panardinkite šilko gaminį.

4. Leiskite jam mirkti 10-15 minučių.

5. Šilko gaminį maišykite rankomis, švelniai purtydami pirmyn ir atgal, kol jis vis dar panardintas.

6. Nuplaukite daiktą švariu šaltu vandeniu - kriauklės maišytuve arba kitame dubenyje.

7. Užuot išskalbę daiktą sukdami, naudokite švarų rankšluostį, kad sugertumėte vandens perteklių.
 

Kaip džiovinti šilką

Šilkas yra labai švelni medžiaga, todėl jo niekada nedžiovinkite džiovyklėje. Net ir ant mažos ugnies šiluma gali sutraukti, suploninti ar kitaip pažeisti audinį.

Vietoj to šilko gaminius džiovinkite ore. Juos galite padėti lygiai arba pakabinti džiūti. Tik nekabinkite jų lauke, tiesioginiuose saulės spinduliuose.

 

Kaip pašalinti dėmes iš šilko

Pastebėjote nedidelę dėmę ant šilkinio drabužio ar patalynės komplekto? Medžiagą galite nuvalyti lašeliu ar dviem švelnaus skalbiklio. Švariais pirštais švelniai įtrinkite muilą ir palikite 10-15 minučių. Tuomet "išplaukite" dėmę švariu drėgnu skudurėliu.

 

Kaip skalbti šilką: Šilko priežiūra: geriausia praktika

Laikykitės šių patarimų prižiūrėdami šilką, kad išvengtumėte žalos ir išlaikytumėte medžiagą geriausios būklės.

Visada skaitykite priežiūros etiketę. Prieš skalbdami šilko gaminį visada perskaitykite priežiūros etiketę. Jei jos nėra, rekomenduojamų priežiūros instrukcijų ieškokite prekės ženklo interneto svetainėje. Kai kuriuos šilko gaminius galima skalbti skalbimo mašinoje, o kitus gali tekti skalbti rankomis ar net valyti cheminiu būdu.

Patikrinkite, ar spalvos išlieka atsparios. Spalvų patvarumas reiškia, kad dažytas audinys yra atsparus išblukimui ar išblukimui skalbiant. Tai galite patikrinti nedidelį šilko gaminio plotelį patepdami drėgnu baltu skudurėliu, kad pamatytumėte, ar ant jo neperduodama spalva.

Naudokite švelnią skalbimo priemonę. Skalbdami šilką visada naudokite švelnią skalbimo priemonę. Gali būti, kad rasite specialiai šilkui skirto skalbimo muilo, tačiau kitu atveju pakaks natūralaus, švelnaus skalbiklio.

Niekada nenaudokite baliklių. Šilko niekada negalima skalbti chloro balikliais, net jei drabužis ar patalynė yra balti. Ši atšiauri medžiaga gali pažeisti natūralius audinio pluoštus.

Nedžiovinkite skalbinių džiovyklėje. Šilko nedžiovinkite džiovyklėje, nes karštis gali pažeisti medžiagą.

Nedžiovinkite tiesioginiuose saulės spinduliuose. Nedžiovinkite šilko tiesioginiuose saulės spinduliuose, nes saulė gali išblukinti audinį. Jei džiovinate pakabinę šilką, džiovinkite jį patalpoje arba tiesiog padėkite lygiai.

Garais pašalinkite raukšles. Kadangi šilkas yra labai švelnus, verta vengti lyginimo. Kaip ir džiovinant audinį džiovyklėje, karštis gali jį pažeisti. Vietoj to raukšlėms pašalinti naudokite garintuvą.

Dažniausiai užduodami klausimai apie tai, kaip skalbti šilką

 

Ar galima šilką skalbti skalbimo mašinoje?

Priklauso nuo to. Daugelis prekių ženklų savo šilko gaminius reklamuoja kaip "skalbiamą šilką", o tai paprastai reiškia, kad jį galima skalbti skalbimo mašinoje. Tačiau kitus gaminius gali būti reikalaujama skalbti tik rankomis arba chemiškai valyti, todėl prieš pradėdami skalbti būtinai patikrinkite priežiūros etiketę.

 

Ar galite skalbti 100 % šilką?

Taip, 100 % šilko gaminius galite skalbti. Kai kuriuos gaminius galima skalbti skalbimo mašinoje, o kitus turėtumėte skalbti rankomis. Visada geriausia laikytis prekės ženklo priežiūros instrukcijų, kad išvengtumėte žalos.

 

Ar galiu šilką dėti į džiovyklę?

Apskritai, ne. Šilko nereikėtų dėti į džiovyklę, nes karštis gali pažeisti medžiagą. Geriausia šilką džiovinti ore, nesvarbu, ar jį kabinsite, ar guldysite lygiai.

 

Ar šilkas nesusitraukia skalbiant?

Kaip ir kiti natūralūs audiniai, pavyzdžiui, medvilnė ir linas, šilkas gali susitraukti skalbiant. Tačiau mokėdami skalbti šilką ir tinkamai jį džiovinti (be karščio ir atokiau nuo tiesioginių saulės spindulių) galite išvengti susitraukimo.

 

Ar šilkas sugenda, jei sušlampa?

Ne, šilkas nesusigadins, jei sušlaps. Tačiau svarbu tinkamai prižiūrėti medžiagą laikantis prekės ženklo rekomendacijų dėl skalbimo. Jei šilkas sušlapo atsitiktinai arba nuo skalbimo, šilkinę patalynę ir drabužius galite išdžiovinti ore. Susipažinkite su "Savashome" aukštos kokybės šilko gaminiais ir natūralios kilmės patalynės reikmenimis jau šiandien!

Savashome LT

SAVASHOME puslapyje yra naudojami keturi pagrindiniai slapukų tipai.

Naršydami toliau Jūs sutinkate su būtinaisiais slapukais. Taip pat galite sutikti ir su kitų slapukų naudojimu. Privatumo Politika.