Šilkinės plaukų gumytės - sveikesnių plaukų garantas kiekvienai save mylinčiai moteriai. Šilkas yra gyvūninės kilmės medžiaga, kurią verpia šilkverpiai. Tai ypatingai prabangus ir žvilgantis audinys (atkreipkite dėmesį - šilkas žvilga, o ne blizga). Natūralus šilkas ypač vertinamas dėl savo grožį saugančių savybių, o jų yra tikrai ne viena. Šis žvilgantis karališkas audinys yra ypač švelnus - šilkas plauko nelaužo, nesugeria jo drėgmės, nuo šilko nelieka plauko rišimo žymių. Tai produktas visiems, kas lepina ir puoselėja plaukus.
Šilkinės plaukų gumytės
Dažniausiai užduodami klausimai
Šilkas - ypatinga medžiaga kūnui
Šilkinės gumytės plaukams - vienintelis pasirinkimas?
Šilkinės plaukų gumytės nėra vienintelis sveikas ir saugus pasirinkimas plaukams, šilkas turi alternatyvų. Pati populiariausia alternatyva - poliesteris. Ši medžiaga ženkliai pigesnė, dėl to labai mėgstama šilkui pakeisti. Tiesa, šios medžiagos tikrai turi panašumų - abi jos yra slidžios ir švelnios, atsparios trinčiai, dėl ko nelaužo plauko. Skirtumas yra tas, kad šilkas - natūrali, kvėpuojanti, nealergizuojanti ir antibakterinių savybių turinti medžiaga. Poliesteris - cheminis sintetinis pluoštas, kuris įprastai gaminamas iš naftos. Iš esmės, poliesteris nėra pati tinkamiausia medžiaga žmogaus odai. Palyginus poliesterio patalynės komplektq su šilko - šilkines antklodes atsiliepimų sulaukia geresnių. Poliesteris skatina prakaitavimą, nėra laidus orui, sintetinė medžiaga limpa prie kūno ir kelia diskomfortą. Poliesteris ir plaukams nėra labai geras pasirinkimas, tačiau tai tiesiog pigesnė alternatyva šilko gumytei plaukams.
Šilkinė gumytė plaukams - aprangą papildantis aksesuaras
Šilko priežiūrą
Šilkas yra išties delikatus ir šiek tiek lepus audinys. Tie, kas turi šilkinius marškinius, suknelę ar sijoną - žino, tam, kad šilką išlaikyti “kaip naują”, reikia šiek tiek kantrybės, truputėlio dėmesingumo ir tinkamų žinių. Šilko audinys nėra linkęs kaupti bakterijų ir dulkių, dėl to jo nereikia skalbti dažnai. Priešingai - šilkas turi antibakterinių savybių, dėl kurių jis toks naudingas odai. Atkreipiame dėmesį, kad šioje skiltyje kalbame apie šilkines plaukų gumytes ir jų priežiūrą. Tų pačių priežiūros taisyklių nereikėtų taikyti šilkiniam patalynės komplektui ir šilkinei plaukų gumytei - visada skaitykite priežiūros etiketes!. Šilkinę plaukų gumytę galima plauti tada, kai dėl nešvarumų pakinta jos išvaizda, patamsėja spalva. Gumytę lengvai skalbkite rankomis, naudojant švelnų skalbiklį. Jeigu atsirado dėmių - šiurkščiai netrinkite jų. Užlašinkite šilko audiniui skirtą dėmių valiklį, palikite kelioms minutėms kad valiklis atliktų savo darbą, ir švelniai išplaukite rankomis. Per pirmą skalbimą, ryškesnės spalvos gumytė gali nudažyti plovimo vandenį. Tai yra visiškai normalu, pati gaminio spalva nenusiplaus. Išplovus plaukų gumytę, negręškite jos ir jokiais kitais šiurkščiais būdais nedžiovinkite. Švelniai spustelėkite ją, kad išbėgtų vandens perteklius ir padėkite ramiai išdžiūti ne tiesioginiuose saulės spinduliuose.
Šilkinės plaukų gumytės - išskirtinei plaukų priežiūrai.
Tam, kad plaukai įgautų natūralų, sveikai atrodantį žvilgesį, dažnai kokybiškų priežiūros priemonių nepakanka. Tam reikia kompleksinės priežiūros - kokybiško plaukų džiovintuvo, švelnaus plaukų plovimo. Rekomenduojama perplauti galvos skalpą 2 kartus su mažu kiekiu šampūno, būtinai naudoti kondicionierių, o po plovimo plaukus nusausinti ne su medvilnės ar lino rankšluosčiu, o su mikropluošto. Rankšluosčio medžiaga svarbu dėl to, nes medvilnė labai gerai sugeria drėgmę, taip sugerdama drėgmę ir iš plaukų, dėl to plaukai ilgainiui gali prarasti žvilgesį. Mikropluoštas yra švelnesnis, todėl nelaužo plauko ir “neištraukia” iš plaukų drėgmės - jis kur kas tinkamesnis naudoti plaukų nusausinimui. Miegas ant šilkinės pagalvės užvalkalo, lengva kasa susipynus plaukus ir užtvirtinus šilkine gumyte plaukams - tai užtikrintas grožio miegas kiekvieną naktį. Plaukai ir veido oda ilgainiui tik gražėja, atgauna spindesį, lygumą, plaukai nesielektrina o ant veido odos lėčiau susidaro raukšlės.
Kaip reikia taisyklingai rišti plaukus?
Labai svarbu suprasti, kad su plaukais reikėtų elgtis tarsi su pačiu brangiausiu šilku - atsargiai liesti, netempti, šiurkščiai negręžti, neįtempti ir rūpestingai prižiūrėti. Mylint plaukus ir švelniai juos globojant, jie tikrai atiduos visą savo žvilgesį ir švelnumą. Dažna moteris ir mergina mėgsta ilgus plaukus surišti į “arklio uodegą”. Net naudojant šilkinę plaukų gumytę, svarbu, kad kasos aukštis vis skirtųsi ir nebūtų vienodas. Dažnai rišant plaukus, ilgainiui rišimo vietoje plaukas gali palūžinėti. Bet jeigu vieną kartą rišite plaukus žemai, o kitą - aukštai, plauko lūžimo galimybė sumažės. Stenkitės niekada stipriai nerišti plaukų, nenaudoti plaukų gumelių su metalinėmis detalėmis. Susirišus neveržkite plaukų, nes tai gali sukelti plaukų slinkimą. Susirišus plaukus į kuodą - nefiksuokite jo šiurkščiais metaliniais segtukais, neveržkite plaukų gumytėmis. Visą tai laužo plauką, o ilgainiui plaukai gali prarasti švytėjimą ir sveiką išvaizdą. Susirišus plaukus šilkine plaukų gumyte, skirtingai nei su kitomis gumytėmis, ją išsiimant nepešite plaukų. Tai labai svarbu siekiant kuo labiau saugoti plaukus. Idealiu atveju, plaukus rištis reikėtų kuo rečiau. Dėl komforto ir grožio sumetimų ši užduotis būtų sudėtinga, todėl tam, kad išlaikyti sveikus plaukus, rekomenduojama rinktis šilkines plaukų gumytės.