Nemokamas pristatymas visoje Lietuvoje nuo 40 eur 

Kaip miegoti, kai turite triukšmingą sugyventinį

2023 11 09

Net neketiname manyti, kad jūsų kambario draugas tyčia trukdo nakčiai. Galbūt jūsų dienotvarkės skiriasi ir triukšmas, kai bandote miegoti, yra tiesiog neišvengiamas. O gal jūsų miegamasis yra netoli intensyvaus judėjimo namų dalies, pavyzdžiui, virtuvės ar koridoriaus. Arba, taip, galbūt jūsų kambario draugas yra tiesiog labai nemandagus. Bet kad ir kokia būtų priežastis, triukšmo situacijos neišsprendžia net minkščiausia paklodė, ir tai trukdo jums pailsėti.

Bet tai nėra straipsnis apie tarpininkavimo tarp sugyventinių metodus. Esame čia tam, kad spręstume problemas. Štai penki būdai, kaip pasipriešinti triukšmingam sugyventiniui ir padėti jums užmigti.

Papuoškite savo kelią į tylą

Beveik neįtikėtina, kaip stipriai strategiškai išdėliotas audinys gali prislopinti išorinį garsą. Garsas sklinda oru ir atsispindi nuo plokščių paviršių, todėl kuo daugiau galite uždengti, tuo tyliau bus. Pabandykite duris iškloti sunkiu apmušalų audiniu arba gražiu gobelenu, taip pat pravartu padengti ir sienas. Galite nusipirkti specialiai garso izoliacijai skirtą audinį, tačiau tiks bet koks - kuo storesnis, tuo geriau. Taip pat galite pabandyti strategiškai šalia lovos pastatyti garsą sugeriančią kambario pertvarą (arba pasigaminti ją patys, pakabinę storą užuolaidą nuo lubų), kad miego zona būtų ramesnė.

Visas prekes rasite apsilankę Savashome puslapyje.

Absorbuokite triukšmą didesniu (baltu) triukšmu

Ne veltui baltojo triukšmo aparatai yra tokie paplitę kūdikių darželiuose ir terapeutų kabinetuose - tinkamai parinktas aparatas daro stebuklus. Taip yra todėl, kad jie sukuria nuoseklų aplinkos garsą, kuris padeda sugerti išorinius garsus, įskaitant vadinamuosius "pikinius" garsus, pavyzdžiui, durų trinktelėjimą, todėl mažiau tikėtina, kad jie trikdys jūsų miegą. Kartais gali padėti ir garsus ventiliatorius, taip pat galite rasti baltojo triukšmo grojaraščių internete arba tiesiog visą naktį per garsiakalbius.

Pasirinkite seną mokyklą ir įsigykite ausų kištukus

Skamba pernelyg paprastai, bet kartais ausų kištukai yra paprasčiausias ir geriausias sprendimas. Tinkami ausinukai užblokuos arba nuslopins įvairius garsus - nuo aukštų ūžesių iki tolygaus žemų dažnių dundėjimo. Tiesą sakant, sunkaus miego mėgėjai saugokitės: Kai kurie ausų kištukai yra tokie geri, kad yra rizika, jog jie veiks per gerai. Egzistuoja dešimtys formų ir medžiagų, kurių kaina svyruoja nuo 2 iki daugiau nei 200 eurų, todėl prasminga eksperimentuoti, kas jums tinka geriausiai. Ko verti tradiciniai ir nebrangūs PVC ar poliuretano putų kamščiai internetiniuose reitinguose dažnai pranoksta brangesnius analogus, todėl nesijauskite, kad turite daug investuoti, norėdami turėti ramybę.

Gaukite šiek tiek žolelių pagalbos

Jei kada nors turite miego problemų (o kas jų neturi?), jūsų naktinis staliukas bus nepilnas be levandų aliejaus. Jau tūkstančius metų ši graži violetinė gėlė giriama už tai, kad padeda užmigti sapnų šalyje, ir ji tikrai gali padėti jums, nepriklausomai nuo to, kas vyksta už jūsų miegamojo sienų. Pabandykite pasigaminti "pasidaryk pats" kambario purškiklį, sumaišę 15-20 lašų levandų eterinio aliejaus su šiek tiek alkoholio (kuris veikia kaip emulsiklis) ir juo prieš miegą išpurkškite patalynę. Be raminančio žolelių poveikio, nedidelė rutina prieš miegą gali padėti jūsų protui suprasti, kad laikas ilsėtis - galbūt su puodeliu ramunėlių arba pasiflorų arbatos, kurios, kaip žinoma, taip pat padeda užmigti. Taip pat gali padėti ir levandų losjonas, tepalas ar kvapioji žvakė. 

Išsitempkite, kad užmigtumėte

Nors "Surya Namaskar" - pasveikinimas saulei - yra energizuojantis ir stiprinantis būdas pradėti dieną, yra daugybė jogos pozų, kurios gali padėti nurimti ir pasiruošti miegui. Viparita Karani, dar vadinama "kojų pakėlimo į sieną poza", yra lengvas ir atstatomasis judesys, kuris gali padėti atrasti savo zen - ir miegoti. Tiesiog atsigulkite ir pakelkite kojas į sieną, tada porą minučių pabūkite taip. Dar vienas geras pratimas yra gulintį dievaitį ištempti, kurį galima atlikti lovoje. Atsigulkite ant nugaros, pėdų padus prispauskite prie savęs taip, kad keliai būtų sulenkti ir kristų į šonus, o rankos tegul atsitiktinai nusileidžia prie šonų. Jei norite šiek tiek sklandesnio pratimo, išbandykite Chandra Namaskar - pasveikinimą su mėnuliu. Jį geriausia atlikti daugiau ar mažiau tuščiu skrandžiu, todėl jis gali būti idealus ne visiems.

Savashome LT

SAVASHOME puslapyje yra naudojami keturi pagrindiniai slapukų tipai.

Naršydami toliau Jūs sutinkate su būtinaisiais slapukais. Taip pat galite sutikti ir su kitų slapukų naudojimu. Privatumo Politika.