Nemokamas pristatymas visoje Lietuvoje nuo 40 eur 

Kodėl svarbu pakloti lovą

2023 10 31

Pasaulis padalytas į dvi žmonių rūšis: Tie, kurie pasikloja savo lovas, ir tie, kurie tiesiog... to nedaro. Jei priklausote pastarajai grupei, laikas susitvarkyti! Galbūt klausiate, kodėl? Na, be to, kad taip sakė jūsų mama, visi - nuo fengšui šalininkų iki miego tyrinėtojų - rado svarių priežasčių, kodėl reikia laikyti paklodes tvarkingas. Štai keletas iš jų...

Jūsų lova yra gana svarbus dalykas. Ji tikriausiai yra vienas didžiausių jūsų baldų, todėl gali sukurti arba sugadinti kambario, kuriame ji stovi, nuotaiką. Nepaklota lova tvarkingame kambaryje sukuria chaoso ir netvarkos įspūdį. Kadangi lova yra labai asmeniška, jos išvaizda tiesiogiai atspindi jus pačius. Netvarkinga patalynė reiškia netvarkingą asmenybę. Tačiau gražiai paklota lova rodo, kad esate subalansuotas, suaugęs ir visiškai kontroliuojate situaciją.

Prisideda prie geresnio poilsio

Tai ne tik tuštybės faktorius. Jūsų aplinka yra labai svarbi geram miegui. Tai apima kambario temperatūrą, apšvietimą, triukšmą ir bendrą patalpų švarą. Šių kintamųjų pastovumas skatina tvirtus miego įpročius. Susisukusi paklodė = svyravimas ir sukimasis. Tvarkinga paklodė = tvirtas snaudulys.

Tai padeda palaikyti geresnę sveikatą

Ryte pasikloję lovą, išvengsite purvo ir dulkių, kad naktį nepatektų po antklode. Tai svarbu alergiškiems žmonėms, žmonėms su naminiais gyvūnais... arba apskritai miesto gyventojams, kurie per ilgą dieną įnešė dulkių. Skamba gana nepatraukliai, tiesa? Kad to išvengtumėte, dažnai keiskite patalynę į šviežiai išskalbtą. 

Pradėkite dieną nuo lovos pasiklojimo

Internete sklando keletas tyrimų, kuriuose laimė siejama su lovos klojimu. Admirolas Viljamas Makrovenas (William H. McRaven) kartą sakydamas kalbą Teksaso universiteto absolventams sakė: "Jei norite pakeisti pasaulį, pradėkite nuo lovos paklojimo." Jo logika: Žodžiu, jei nesugebate tinkamai atlikti mažų dalykų, negalėsite tinkamai atlikti didelių darbų. Be to, jei diena buvo bloga, grįžęs namo į puikiai paklotą lovą pajusi palengvėjimą ir padrąsinimą.

 

Tai nedidelis įsipareigojimas...

Jei prieš keldamiesi nors kartą paspausite snaudimo mygtuką - turėsite laiko pasikloti lovą. Visiškai pakeisti visą paklodę gali būti šiek tiek sudėtinga, tačiau paprastas ištiesinimas ir užklojimas užtrunka ne daugiau kaip tris minutes. Šis rytinis ritualas suteikia impulsą tvarkyti likusią kambario dalį... nesvarbu, ar tai būtų paviršius skalbiniams lankstyti, ar tiesiog įkvėptų greitai susitvarkyti.

Jei mus apibūdina mūsų įpročiai, ką galima pasakyti apie tuos, kurie nesikloja lovos? Ar jie yra apsileidėliai, pasmerkti netvarkingam gyvenimui ir bemiegėms naktims? Tikrai ne! Visų pirma, jūs nesate vieniši. Laimės ekspertė Gretchen Rubin (kuri tiesiog parašė knygą šia tema) nustatė, kad gultis į lovą yra dažniausias įprotis, kurį žmonės norėtų įtraukti į savo kasdienybę. Kaip ir admirolas Makrovenas, Gretchen tiki, kad paprastas lovos paklojimo veiksmas gali paskatinti didesnius teigiamus pokyčius.

Ko laukiate?

Kalbant apie patį veiksmą, jis gana paprastas: Nusivilkite viską, išskyrus patiestą paklodę, tada ją išlyginkite ir sukiškite, jei reikia. Tada, jei naudojate viršutinę paklodę, lovos apačioje padarykite ligoninės kampelius - ar viršutinę paklodę užlenksite, ar atlenksite, priklauso nuo jūsų asmeninių pageidavimų. Apverskite antklodės užvalkalą į kitą pusę - taip lengviausia jį užkloti ant antklodės - tada antklodės užvalkalą pritvirtinkite visų keturių užvalkalo kampų raiščiais Užbaigti pagalvėmis ir užvalkalais - ir bum! Baigta. Parašyti šią pastraipą mums prireikė daugiau laiko, nei užtrunka pakloti lovą.

Prekes savo miegamajam rasite Savashome elektroninėje parduotuvėje.

Savashome LT

SAVASHOME puslapyje yra naudojami keturi pagrindiniai slapukų tipai.

Naršydami toliau Jūs sutinkate su būtinaisiais slapukais. Taip pat galite sutikti ir su kitų slapukų naudojimu. Privatumo Politika.