Nemokamas pristatymas visoje Lietuvoje nuo 40 eur 

Apie medvilnę - Viskas, ką reikia žinoti!

2022 10 10

Daug medvilnės naudojame savo namuose ir interjeruose, miegame medvilninėse paklodėse, šluostomės medvilniniais rankšluosčiais ir dėvime medvilninius drabužius. Iš tiesų medvilnė tokia populiari, kad, manoma, jog ji sudaro virš 50 % pasaulyje pagaminamų audinių. Kokia tokio populiarumo priežastis?

Medvilnės istorija

Medvilnė kaip pluoštas naudojama jau tūkstančius metų. Iš jos buvo gaminami drabužiai ir gaminami būtiniausi daiktai. Tai visada buvo pluoštas, tenkinantis žmogaus funkcinius ir estetinius poreikius. Tai augalinis pluoštas, gaunamas iš medvilnės. Naudojant specialią techniką, augalo plunksnos ir sėklos atskiriamos ir apdorojamos, kol galiausiai iš jų išverpiami siūlai ir išaunami į audinį.

Medvilnė būna įvairaus svorio ir pynimo, todėl tai labai universali medžiaga. Stiprumas visada buvo vienas iš pagrindinių medvilnės privalumų ir jos populiarumo priežastis. Tačiau laikui bėgant žmonija atrado daugiau naudingų šio natūralaus pluošto savybių. 

Išskirtinis patvarumas

Medvilnę lengva apdoroti, ji yra tvirta ir elastinga, todėl ją renkasi daugelis gamintojų. Vartotojai medvilnę renkasi lygiai dėl tų pačių priežasčių. Medvilnė yra labai patvarus pluoštas, galintis atlaikyti dėvėjimąsi ir aukštą temperatūrą. Nepaisant patvarumo, medvilnė yra labai minkšta ir patogi dėvėti. Tai išties išskirtinis privalumas, nes kiti kietumo turintys pluoštai yra standesni ir mažiau patogūs prie odos.

Medvilnės stiprumas

Dar viena unikali medvilnės savybė - drėgmė, kuri silpnina kitus pluoštus, suteikia medvilnei papildomos "stiprybės". Drėgmė pakeičia medvilnės molekulinę struktūrą, todėl pluoštai išlieka tokie pat stiprūs kaip ir sausi. Dėl šios priežasties medvilnės pluoštas gali būti plačiai naudojamas buityje. Jį galima daug kartų skalbti labai aukštoje temperatūroje ir jis išlieka visiškai originalus. Tai medvilninių paklodžių, rankšluosčių, šluosčių ir kt. privalumas. Medvilnė gerai atlieka savo darbą, todėl negailėkite skalbimo priemonių. Rinkitės šį pluoštą ir mėgaukitės jo privalumais namuose.


Drėgmės sugėrimas

Medvilninis audinys yra "kvėpuojantis". Tai reiškia, kad jis sugeria kūno išskiriamą šilumą ir drėgmę ir išgarina ją į išorę. Tai labai naudinga audinio savybė, praverčianti siuvant drabužius ir patalynę, tačiau neapsigaukite. Jis puikiai veikia su storesniais medvilniniais audiniais, todėl vasarą galėsite patogiai jaustis po storais marškinėliais ar frotiniu apklotu. Įdomu tai, kad medvilniniai audiniai gali sugerti iki 25 % daugiau vandens, nei jų svoris.

Labai stipri ir labai minkšta

Nepaisant savo tvirtumo ir elastingumo, medvilnė yra labai minkštas pluoštas. Jis yra neutralus, todėl nesukelia alerginių reakcijų ir tinka jautriai odai. Štai kodėl dauguma kūdikių patalynės, drabužėliai ir žaislai gaminami iš medvilnės. Minkštumas ir dažnas skalbimas aukštoje temperatūroje yra būtini. Įdomu tai, kad kai kurie medvilnės pluoštai skalbiant minkštėja, o ne šiurkštėja. Flanelė yra vienas iš tų medvilnės pluoštų, kuris po kiekvieno skalbimo tampa minkštesnis.


Draugiška aplinkai

Nors masinė gamyba nėra visiškai ekologiška arba sektoriaus mastu ekologiška, medvilnės pramonė yra labai arti to. Pirma, medvilnė yra atsinaujinantis išteklius. Ekologiška medvilnė tampa vis populiaresnė, o jos gamybai naudojama vis mažiau pesticidų ir kitų cheminių medžiagų. Tai unikali ir nuostabi medvilnė, kuria kasdien mėgaujasi visas pasaulis. Šį pluoštą rasite Savashome.

Savashome LT

SAVASHOME puslapyje yra naudojami keturi pagrindiniai slapukų tipai.

Naršydami toliau Jūs sutinkate su būtinaisiais slapukais. Taip pat galite sutikti ir su kitų slapukų naudojimu. Privatumo Politika.