Nemokamas pristatymas visoje Lietuvoje nuo 40 eur 

Medvilninės patalynės priežiūra

2022 06 21

Medvilnė patalynė yra puikus pasirinkimas norint sukurti jaukią ir malonią miegamąją. Medvilnė yra natūralus, kvėpuojantis ir patvarus audinys, kuris gali pagerinti jūsų miego patirtį. Tačiau, norint išlaikyti medvilnės patalynės minkštumą, ryškumą ir kokybę, būtina tinkama priežiūra. Šiame tinklaraštyje mes išsamiai aptarsime, kaip tinkamai rūpintis medvilnės patalynės priežiūra.

  1. Skaitykite ir laikykitės priežiūros instrukcijų:

Prieš pradėdami naudoti medvilnės patalynę, svarbu perskaityti gamintojo pateiktas priežiūros instrukcijas. Šios instrukcijos yra pritaikytos konkrečiam medvilnės tipui ir bet kokiems papildomiems apdailos arba apdorojimo metodams. Laikykitės rekomenduojamų nurodymų dėl skalbimo, džiovinimo, lyginimo ir kitų priežiūros instrukcijų.

  1. Iš anksto išplaukite naują medvilnės patalynę:

Prieš pradedant naudoti naują medvilnės patalynę, rekomenduojama ją iš anksto išplauti. Tai padės pašalinti bet kokias apdailos chemikalų liekanas, kurios gali sukelti odos sudirginimą. Laikykitės gamintojo nurodymų dėl tinkamos skalbimo temperatūros ir skalbimo priemonės.

  1. Rūšiuokite ir skalbkite:

Prieš skalbiant medvilnės patalynę, surūšiuokite ją pagal spalvą ir audinio svorį. Tai padės išvengti spalvų išblyškimo ir užtikrinti, kad lengvesni audiniai nebus stipriai paliesti. Naudojant švelnią skalbimo priemonę, skirtą jautriems audiniams, arba tokios priemonės, kurią rekomenduoja gamintojas, skalbimas bus saugus. Venkite naudoti chlorą arba agresyvius chemikalus, kad neišsigadintumėte medvilnės audinių.

Nors medvilnės patalynė yra tvirtas ir ilgaamžis gaminys, ji turi būti tinkamai prižiūrima. Medvilninę patalynę skalbti derėtų ne aukštesnėje nei 40 laipsnių temperatūroje, o kad audinys nenubluktų ir nebūtų sugadinti jo raštai – tai geriausia daryti patalynės komplektą išvertus į blogąją pusę. Taip pat – niekada neskalbti tamsių ir šviesių audinių kartu, net jei tai du medvilninės patalynės komplektai. Išskalbti patalynę rekomenduojama ir prieš pirmąjį naudojimą. Apskritai medvilninė patalynė turėtų būti keičiama ir skalbiama kas dvi savaites – taip pavyks užtikrinti jos švarą ir higieną be papildomų priemonių ir valymo. Satino produktams prižiūrėti visiškai netinka cheminis valymas, kuris gali pakenkti audinio struktūrai – patalynė greičiau susidėvės. Tačiau iš šio audinio dėmės ir taip šalinamos gana lengvai – dažniausiai visiškai užtenka įprasto skalbimo. Taip pat svarbu, kad skalbimo mašinoje patalynės komplektui būtų palikta erdvės laisvai vartytis – taip audinys bus švaresnis, neišsitampys ir mažiau susiglamžys.

  1. Skalbimo temperatūra ir ciklas:

Kai kalbame apie medvilnės patalynės skalbimą, svarbu laikytis tinkamos temperatūros ir skalbimo ciklo. Medvilnės patalynė dažniausiai turėtų būti skalbama šiltame arba vidutinio šilumos skalbimo režimu. Aukštos temperatūros ir intensyvus skalbimo ciklas gali pakenkti medvilnės audiniui ir sumažinti jo gyvavimą.

  1. Džiovinimas:

Jei įmanoma, geriausia medvilnės patalynę džiovinti natūraliu būdu, ore. Tai padės išlaikyti medvilnės minkštumą ir išvengti perteklinio audinio susitraukimo. Jei naudojate džiovyklę, pasirinkite švelnų ciklą ir žemos temperatūros režimą. Venkite per didelio džiovinimo arba ilgo palikimo džiovykloje, kad išvengtumėte audinio pažeidimo.

  1. Lyginimas:

Medvilnės patalynės lyginimas padeda išlyginti raukšles ir suteikti jai tvarkingą išvaizdą. Naudokite vidutinį lyginimo režimą ir tinkamą temperatūrą. Jei norite išvengti audinio pažeidimo, naudokite garinį lyginimą ir vengti direktyvaus kontakto su audiniu.

Paradoksalu, tačiau nors džiovinimas džiovyklėje satiną gali pažeisti, lyginimas net ir aukštoje temperatūroje jai visiškai nekenkia. Netgi priešingai. Pavyzdžiui, jei patalynės komplektas buvo naudojamas sergant, jį norima maksimaliai dezinfekuoti ir pašalinti virusus, tačiau dezinfekcinės priemonės ir intensyvus skalbimas audinį pažeis – lyginimas karštu lygintuvu gali būti sprendimas. Kita vertus, kadangi audinys natūralus, keli netolygumai jam suteikia savotiško žavesio, todėl medvilninė patalynė nepraras savybių ir estetikos net ir tada, kai ją lyginti pristigs laiko ar noro. Medvilninė patalynė yra siūnama iš natūralaus, tvirto audinio, todėl tinkama priežiūra užtikrins, kad jos savybės nekistų ilgą laiką. Prižiūrėdami patalynės komplektą pagal taisykles aukštos kokybės produktu džiaugsitės ilgai.

  1. Laikymas:

Laikykite medvilnės patalynę sausoje ir oro pralaidžioje vietoje. Venkite tiesioginių saulės spindulių, nes ilgalaikis saulės poveikis gali išblukinti ir pažeisti audinį. Ruošdami patalynę žiemai, užtikrinkite, kad ji būtų švari ir visiškai sausa, kad išvengtumėte pelėsių ar nemalonaus kvapo susidarymo.

Skalbiklių naudojimas
Jei siekiate kuo ilgiau išsaugoti medvilninės patalynės savybes ir norite puoselėti audinį bei išlaikyti jo spalvą nepakitusią – nereikėtų naudoti intensyvių plovimo priemonių, baliklių, dėmių valiklių. Satinas yra natūralus audinys, todėl mėgsta švelnumą. Geriausia rinktis medvilniniams audiniams skirtus skalbiklius, o ryškesnių ar tamsesnių spalvų medvilninei patalynei skalbti naudoti skalbiklius, skirtus spalvotiems audiniams. Medvilnės patalynė yra atspari ir ilgaamžė, ji nepakeičia savybių ir po daugybės skalbimo bei džiovinimo ciklų, jei… Nėra džiovina džiovyklėje. Džiovinimas džiovyklėje didina tikimybę, kad patalynė susitrauks, be to, kenkia ir pačiam audiniui, ypač, jei džiovinama aukštesnėje temperatūroje. Satino audinys džiūna gana greitai, todėl iš jo pasiūtą patalynę be vargo išdžiovinsite ir įprastomis sąlygomis.

Išvada: Tinkama medvilnės patalynės priežiūra yra būtina norint išlaikyti jos minkštumą, ryškumą ir ilgaamžiškumą. Sekdami šiuos patarimus ir laikydamiesi gamintojo nurodymų, galėsite pasinaudoti medvilnės patalynės privalumais ilgą laiką ir mėgautis miegu, kuris yra puikiai pritaikytas jūsų poreikiams.

Savashome LT

SAVASHOME puslapyje yra naudojami keturi pagrindiniai slapukų tipai.

Naršydami toliau Jūs sutinkate su būtinaisiais slapukais. Taip pat galite sutikti ir su kitų slapukų naudojimu. Privatumo Politika.