Nemokamas pristatymas visoje Lietuvoje nuo 40 eur 

Medvilninės patalynės priežiūra

2022 06 21

 

Medvilninė patalynė: kaip ją skalbti, lyginti, džiovinti?

Drobė – iš natūralios medvilnės gaminamas pluoštas, kuris žinomas ir vertinamas nuo senų laikų. Puikios šio audinio termoreguliacinės savybės, laidumas orui ir malonus sąlytis su oda yra pagrindinės sąlygos, lemiančios drobės ir iš jos gaminamų produktų populiarumą. Iš medvilninės drobės gaminama patalynė suteikia daugiau komforto miegoti ir gerina poilsio kokybę, tačiau kad audinys šiomis savybėmis džiugintų ilgą laiką, būtina taisyklinga jo priežiūra.

Medvilninės patalynės skalbimas

Nors medvilnės patalynė yra tvirtas ir ilgaamžis gaminys, ji turi būti tinkamai prižiūrima. Medvilninę patalynę skalbti derėtų ne aukštesnėje nei 40 laipsnių temperatūroje, o kad audinys nenubluktų ir nebūtų sugadinti jo raštai – tai geriausia daryti patalynės komplektą išvertus į blogąją pusę. Taip pat – niekada neskalbti tamsių ir šviesių audinių kartu, net jei tai du medvilninės patalynės komplektai. Išskalbti patalynę rekomenduojama ir prieš pirmąjį naudojimą. Apskritai medvilninė patalynė turėtų būti keičiama ir skalbiama kas dvi savaites – taip pavyks užtikrinti jos švarą ir higieną be papildomų priemonių ir valymo. Drobės produktams prižiūrėti visiškai netinka cheminis valymas, kuris gali pakenkti audinio struktūrai – patalynė greičiau susidėvės. Tačiau iš šio audinio dėmės ir taip šalinamos gana lengvai – dažniausiai visiškai užtenka įprasto skalbimo. Taip pat svarbu, kad skalbimo mašinoje patalynės komplektui būtų palikta erdvės laisvai vartytis – taip audinys bus švaresnis, neišsitampys ir mažiau susiglamžys.

Skalbiklių naudojimas

Jei siekiate kuo ilgiau išsaugoti medvilninės patalynės savybes ir norite puoselėti audinį bei išlaikyti jo spalvą nepakitusią – nereikėtų naudoti intensyvių plovimo priemonių, baliklių, dėmių valiklių. Drobė yra natūralus audinys, todėl mėgsta švelnumą. Geriausia rinktis medvilniniams audiniams skirtus skalbiklius, o ryškesnių ar tamsesnių spalvų medvilninei patalynei skalbti naudoti skalbiklius, skirtus spalvotiems audiniams. Medvilnės patalynė yra atspari ir ilgaamžė, ji nepakeičia savybių ir po daugybės skalbimo bei džiovinimo ciklų, jei… Nėra džiovina džiovyklėje. Džiovinimas džiovyklėje didina tikimybę, kad patalynė susitrauks, be to, kenkia ir pačiam audiniui, ypač, jei džiovinama aukštesnėje temperatūroje. Drobinis audinys džiūna gana greitai, todėl iš jo pasiūtą patalynę be vargo išdžiovinsite ir įprastomis sąlygomis.

Drobinio audinio lyginimas

Paradoksalu, tačiau nors džiovinimas džiovyklėje drobę gali pažeisti, lyginimas net ir aukštoje temperatūroje jai visiškai nekenkia. Netgi priešingai. Pavyzdžiui, jei patalynės komplektas buvo naudojamas sergant, jį norima maksimaliai dezinfekuoti ir pašalinti virusus, tačiau dezinfekcinės priemonės ir intensyvus skalbimas audinį pažeis – lyginimas karštu lygintuvu gali būti sprendimas. Kita vertus, kadangi audinys natūralus, keli netolygumai jam suteikia savotiško žavesio, todėl medvilninė patalynė nepraras savybių ir estetikos net ir tada, kai ją lyginti pristigs laiko ar noro. Medvilninė patalynė yra siūnama iš natūralaus, tvirto audinio, todėl tinkama priežiūra užtikrins, kad jos savybės nekistų ilgą laiką. Prižiūrėdami patalynės komplektą pagal taisykles aukštos kokybės produktu džiaugsitės ilgai.

 

Kur pirkti medvilninę patalynę?

Įsigykite šioje kategorijoje: medvilninė patalynė.

 

 

 

Savashome LT

SAVASHOME puslapyje yra naudojami keturi pagrindiniai slapukų tipai.

Naršydami toliau Jūs sutinkate su būtinaisiais slapukais. Taip pat galite sutikti ir su kitų slapukų naudojimu. Privatumo Politika.