Nemokamas pristatymas visoje Lietuvoje nuo 40 eur 

Kaip išvengti peršalimo miegant

2022 10 11

Peršalimo ligos prasideda atšalus orams, kai susidaro palankios sąlygos plisti infekcijoms. Tuomet žmonės mažiau būna gryname ore, ilgiau pasilieka uždarose patalpose, mažiau valgo daržovių, vaisių, sumažėja fizinis aktyvumas.

Peršalimo ligas dažnai sukelia ne šaltis, o staigus kūno temperatūros pokytis. Tai staigus kūno atvėsimas po trumpo sušilimo. Pavyzdžiui, įėjimas į vėsią patalpą iš lauko karštą vasarą, bėgimas apsipirkti žiemą, dušas ir vėl išėjimas į lauką. Sportuojantys žmonės jaučia šaltį, kai jų kūnas staiga atvėsta po fizinio krūvio. Taigi ką daryti, kad miegodami neperšaltumėte?
 

Lengvas sprendimas

Jei dažnai peršalate, greičiausiai bandote grūdintis po vėsiu dušu, svarstote ar jums dar vieno šilto megztinio ar reikia dar vienos poros batų? Labai tikėtina, kad jums reikia tiesiog kitos paklodės ir tuomet visos peršalimo ligos ir visos problemos bus išspręstos.

 

Ar galiu peršalti savo kambaryje? 

Ar žinojote, kad peršalti galima paprasčiausiai miegant, ir ne dėl to, kad kambaryje yra šalta? Taip yra todėl, kad dėl natūralaus biologinio polinkio arba karščio žmogus gausiai prakaituoja, o organizmas išskiria daug vandens, kuris tiesiog kaupiasi patalynėje. Gerai, jeigu patalynė puikiai sugeria ir išgarina drėgmę. O jei ne? Tokiu atveju patalynė paprasčiausiai sudrėksta, o kai atvėsta, ji būna ledinė ir nemaloni liesti ir tokiu būdu tiesiog galite peršalti.

 

Ar dažnai sergate peršalimo ligomis? Pasirinkite tinkamą antklodę!

Jei lengvai peršąlate, rekomenduojama rinktis gerai izoliuojančią patalynę. Tai reiškia, kad patalynė sudaro izoliacinį barjerą aplink kūną, neleisdama jam peršalti ar sušilti.

Kad būtų paprasčiau, panagrinėkime tokį pavyzdį. Avys auginamos ir gyvena pačiame įvairiausiame klimate - nuo šilčiausio iki šalčiausio. Kodėl avys neperkaista ir nesušąla? Avies oda sudaro savotišką šiluminį barjerą aplink avies kūną, palaikydama pastovią ir stabilią temperatūrą. Net jei žiemą avį padengia sniegas, jis neprilimpa prie odos ir nesušąla. Yra žinoma, kad ūkininkai sušalusias rankas apvyniodavo avių kailiais, kad jos nesušaltų. Vasarą avys dėl tos pačios priežasties nuolat būna pavėsyje.
 

Patalynė - Ką rinktis žmogui, kuris yra linkęs į peršalimą? 

Rinkoje yra daugybė įvairių medžiagų patalynės komplektų. Rinkdamiesi prisiminkite pagrindines taisykles. Jums nereikia nieko šilto. Jums reikia kažko, kas leistų jūsų kūnui kvėpuoti ir gerai tvarkytų drėgmę. Tokiomis savybėmis pasižymi įvairių rūšių medvilnė, linas, flanelė, vaflinis audinys, frotinis audinys, beveik visi natūralaus pluošto audiniai. Todėl, priklausomai nuo estetinių kriterijų ir kainos, turite labai platų pasirinkimą. Visas prekes rasite Savashome elektroninėje parduotuvėje.

Žmonės kurie jautriai reaguoja i temperatūros pokyčius rekomenduojama patalynė kuri pasižymi geromis termoizoliacinėmis savybėmis. Tokia patalynė žiemą apsaugo nuo šalčio, o vasarą nuo karščio.

Savashome LT

SAVASHOME puslapyje yra naudojami keturi pagrindiniai slapukų tipai.

Naršydami toliau Jūs sutinkate su būtinaisiais slapukais. Taip pat galite sutikti ir su kitų slapukų naudojimu. Privatumo Politika.