Nemokamas pristatymas visoje Lietuvoje nuo 40 eur 

Kaip skalbti patalynę: Žingsnis po žingsnio instrukcijos

2023 10 26

Po ilgos dienos nėra nieko geriau, kaip įsitaisyti lovoje, ant patalų kurie neseniai buvo pakloti švarūs, šviežiai kvepiantys. Vienas dalykas yra išskalbti patalynę, o kitas - tiksliai žinoti, kaip skalbti paklodes. Nors tai nėra itin sunki užduotis, yra geriausios patalynės skalbimo praktikos.

Be to, kad palaikysite sveiką ir higienišką miego aplinką, skalbdami patalynę tinkamu būdu padėsite išsaugoti medžiagą. Skaitykite toliau ir sužinokite ne tik kaip skalbti iš įvairių audinių pagamintas paklodes, bet ir kaip dažnai bei kodėl svarbu palaikyti patalynės švarą.

Kaip dažnai skalbti patalynę

Paprastai patalynę reikėtų skalbti maždaug kartą per savaitę. Paprastai tokio dažnumo pakanka, kad lova būtų švari ir sveika, o neapsunkintumėte savo dienotvarkės ir nesugadintumėte audinio per anksti.

Kas savaitę reikėtų skalbti viską, kas tiesiogiai liečiasi su jūsų oda, pavyzdžiui, viršutinę paklodę, prigludusią paklodę ir pagalvių užvalkalus. Kai kuriems tai taip pat apima antklodės užvalkalą ir pledus.

Kaip skalbti paklodes: Žingsnis po žingsnio lovos paklodžių skalbimo instrukcijos

Kad netyčia nesusitrauktumėte ar nesugadintumėte medžiagos, visada geriausia vadovautis ant patalynės etiketės pateiktomis priežiūros instrukcijomis. Tačiau skalbdami medvilninę patalynę galite vadovautis šiais bendraisiais nurodymais.

  • Patikrinkite etiketę. Kadangi medvilnė linkusi trauktis, svarbu ją skalbti tinkamos temperatūros vandenyje. Prisotinta karšto vandens, ji gali susitraukti džiovinimo procese. Taigi, jei ant priežiūros etiketės nenurodyta kitaip, medvilnines paklodes norėsite skalbti šaltame vandenyje (arba galbūt šiltame su šaltu skalavimo ciklu).
  • Įdėkite švelnios skalbimo priemonės. Prieš dėdami patalynę į skalbyklę, į būgną įpilkite švelnaus skysto (geriausia natūralaus) skalbiklio. Tai leis jam visiškai ištirpti šaltame vandenyje. Jei naudojate koncentruotą skalbiklį ir skalbiate atskirą patalynės komplektą, turėtų pakakti maždaug ketvirtadalio puodelio.
  • Pridėkite lapus. Tada įdėkite paklodes į skalbyklę. Geriausia skalbti mažą arba vidutinio dydžio pakuotę (pvz., vieną paklodžių komplektą), nes perpildymas gali turėti įtakos tam, kaip kruopščiai viskas bus išvalyta. Be to, dėl per didelės įkrovos patalynė gali susipainioti, todėl gali susidaryti per daug raukšlių ir neleisti veiksmingai išskalauti vandens per sukimosi ciklą.
  • Pasirinkite ciklą. Nustatykite skalbyklėje įprastą arba švelnų skalbimo ciklą ir pasirinkite šalto vandens režimą. (Kai kuriose skalbyklėse galima pasirinkti ir sukimosi greitį. Patalynės skalbimui geriausiai tinka vidutinis arba greitas greitis, kad visas vanduo būtų tinkamai išskalautas.)
  • Paspauskite "Start".

Kaip išdžiovinti paklodes

Medvilninę patalynę galima džiovinti įprastose džiovyklėse, tačiau reikia būti atsargiems, kad jie nesusitrauktų. Kad pasiektumėte geriausių rezultatų, perkeldami audinius iš skalbyklės į džiovyklę, juos išskalbkite ir susukite, o džiovinimo režimą pasirinkite žemą.

Aukšta temperatūra gali ne tik susitraukti, bet ir išblukti ar pūstis. Apsvarstykite galimybę naudoti greito džiovinimo ciklą, kad nereikėtų patalynės džiovinti šiltu oru ilgiau nei būtina. (Kai kuriose naujesnėse džiovyklėse yra drėgmės jutikliai, kurie automatiškai išsijungia, kai pajunta, kad skalbiniai išdžiūvo). Jei ištraukus patalynę ji vis dar drėgna, galite ją dar kelias minutes džiovinti būgninėje džiovyklėje arba išdžiovinti prie linijos.

Arba pakabinkite paklodes iškart, kai tik jas ištraukiate iš skalbyklės, ir nedžiovinkite jų džiovyklėje - taip išvengsite karščio žalos ir sutaupysite energijos.

Kaip skalbti lininius patalynės užvalkalus

Kaip skalbti linines paklodes? Linas linkęs trauktis, bet ne taip stipriai kaip medvilnė. Patalynę galite skalbti šaltame arba šiltame vandenyje ir džiovinti džiovyklėje ant mažos ugnies. Kad lino paklodės nesusiraukšlėtų, iš džiovyklės ištraukite jas keliomis minutėmis anksčiau ir paklokite lovą, kai jos dar yra maždaug 10 % drėgnos.

Kaip skalbti baltą patalynę

Chloro balikliai gali būti šiurkštūs audiniams, jau nekalbant apie tai, kad jie dirgina akis ir odą. Kad baltos paklodės išliktų baltos, skalbdami jas įpilkite ne tik muilo, bet ir "OxiClean" (deguonimi prisotinto baliklio rūšis).

Kaip skalbti šilko užvalkalus

Įdomu, kaip skalbti šilko paklodes? Natūralus šilkmedžio šilkas (gaunamas iš šilkverpių) yra labai švelnus audinys. Kadangi karštis gali pakenkti ploniems siūlams, šilkinę patalynę reikia skalbti šaltame vandenyje su švelniu skalbikliu. Medžiagą taip pat geriausia džiovinti oru.

Kaip skalbti satino paklodes

Satino paklodės paprastai gaminamos iš medvilnės arba sintetinio pluošto, pavyzdžiui, poliesterio. Juos paprastai galima skalbti įprastu ciklu šiltame vandenyje, tačiau turėkite omenyje, kad jie greičiausiai nebus tokie pat ilgaamžiai kaip 100 % medvilnės ar lino paklodės.

Kaip skalbti bambuko paklodes

Kaip geriausia skalbti iš bambuko pluošto pagamintą patalynę? Kaip ir medvilnė, bambuko audinys gali susitraukti veikiamas aukštos temperatūros. Atsižvelgiant į tai, geriausia patalynę skalbti šaltu ciklu (arba šiltu su šaltu skalavimu) ir džiovinti džiovyklėje ant mažos kaitros.

Kada skalbti patalynę

Dabar jau žinote, kaip skalbti patalynę, bet kada ją skalbti? Geriausia kartą per savaitę, įprastą skalbimo dieną (pvz., sekmadienį). Savaitgalį turėsite pakankamai laiko išskalbti ir išdžiovinti patalynę. Be to, daugeliui žmonių patinka, kad prieš naują darbo savaitę patalynė būtų šviežia.

Kaip laikyti švarią patalynę

Ką daryti, jei ne iš karto sudedate paklodes atgal į lovą? Išplovę patalynę, galite ją sulankstyti ir laikyti patalynės spintos lentynoje arba krepšyje, šiukšliadėžėje ar dulkių maišelyje. Laikant ilgesnį laiką, rekomenduojama naudoti sandarią talpyklą, kad joje neužsilaikytų drėgmė.

Savashome siūlo įsigyti aukščiausios kokybės patalynę internetu.

Savashome LT

SAVASHOME puslapyje yra naudojami keturi pagrindiniai slapukų tipai.

Naršydami toliau Jūs sutinkate su būtinaisiais slapukais. Taip pat galite sutikti ir su kitų slapukų naudojimu. Privatumo Politika.