Nemokamas pristatymas visoje Lietuvoje nuo 40 eur 

Lininės patalynės priežiūra

2022 06 13

Linas yra daugelio mėgstamas ir vertinamas audinys, kuris ne tik lengvai prižiūrimas, bet ir apsaugo nuo UV spindulių – yra su natūraliu filtru. Liną renkamasi gaminti daugybę tekstilės produktų. Ypač vertinama iš jo siuvama patalynė, nes audinys maloniai priglunda prie kūno, jis vėsina net ir itin karštomis vasaros naktimis. Tinkamai prižiūrimas linas savo kokybe ir išskirtinėmis savybėmis džiugina daugelį metų, o po kiekvieno skalbimo netgi tampa vis minkštesnis. Ir nors daugeliui atrodo, kad linas greitai glamžosi ir jo priežiūra – tikras vargas, laikantis kelių taisyklių viskas yra kur kas paprasčiau nei atrodo.

Kaip skalbti lininę patalynę

Įsigijus lininę patalynę ją rekomenduojama išskalbti dar prieš pirmąjį naudojimą. Tokiu atveju patalynės komplektą reikėtų skalbti vieną – be kitų drabužių ar tekstilės gaminių. Kai patalynė skalbiama pirmą kartą, nepaisant audinio spalvos, reikėtų rinktis ne aukštesnę nei 30 laipsnių temperatūrą, nenaudoti balinamai veikiančių skalbiklių. 

Skalbiama tiek pirmą kartą, tiek vėliau lininė patalynė turėtų būti išversta į blogąją pusę. Skalbimo metu naudojami švelnūs skalbikliai arba muilas, vengiama baliklių ir cheminio valymo, nes tai gali pažeisti natūralų pluoštą ir pakenkti spalvai. Kai lininė patalynė skalbiama nebe pirmą kartą, kartu galima dėti ir kitus drabužius ar audinius, svarbu, kad jie būtų panašių spalvų. 

Linas yra tvirtas audinys, todėl ne tik puikiai įveikia daugybę skalbimo ciklų, bet kaskart po jo ir minkštėja. Priešingai nei daugelį kitų audinių, liną tinkamas skalbimas veikia teigiamai, su kiekvienu ciklu jis netgi tampa vis šviesesnis ar baltesnis, priklausomai nuo patalynės atspalvio. 

Linas yra audinys, kuris puikiai sugeria drėgmę, todėl lininis patalynės komplektas turėtų būti skalbiamas tuštesnėje skalbimo mašinoje, kad audinys galėtų prisigerti vandens. Lino gaminius galima skalbti ir rankomis, ir skalbyklėjė – tik svarbu pasirinkti šiam audiniui skirtą programą. Saugiausia lininės patalynės skalbimo temperatūra yra apie 40 laipsnių, tačiau šviesius gaminius galima skalbti ir aukštesnėje – 60 ar 95 laipsnių temperatūroje, tačiau reikia nepamiršti, kad skalbiamas linas gali susitraukti nuo 4 iki 7 procentų, todėl geriausia laikytis ant gaminio nurodytų konkrečių priežiūros instrukcijų.

Švarai ir higienai miegamajame palaikyti lininę patalynę rekomenduojama keisti ir skalbti kartą per dvi savaites. Taip pavyks sukurti neblėstantį gaivos pojūtį ir atsikratyti visų bakterijų.

Kaip lyginti ir džiovinti liną

Nors linas yra tvirtas audinys, jis gana greitai džiūna. Tačiau džiovinamas netinkamai yra linkęs glamžytis. Kad pavyktų to išvengti, nereikėtų lino gręžti prieš džiovinimą – tuomet nesusidarys nepageidaujamų raukšlelių, kurias vėliau reikėtų lyginti. Kaip ir kiti natūralūs audiniai, linui geriausios sąlygos džiūti yra lauke, tačiau šios patalynės negalima palikti ir džiovinti tiesioginiuose saulės spinduliuose – patalynės komplektas gali imti gelsti ar kitais keisti spalvą ir, greičiausiai, netolygiai, taigi audinys bus sugadintas. 

Lininė patalynė gali būti džiovinama ir džiovyklėje, tik reikėtų atidžiai pasirinkti programą – linui užtenka žemesnės temperatūros. Be to, tiek džiovinamas džiovyklėje, tiek lauke ar namuose, linas neturėtų būti paliekamas perdžiūti, todėl reikėtų atidžiai kontroliuoti procesą, nes audinys gana greitai išgarina drėgmę.

Prireikus lininę patalynę galima lyginti lygintuvu, tačiau tai daryti reikėtų išvertus patalynės komplektą į blogąją pusę. Nuo aukštos lygintuvo paviršiaus temperatūros ant audinio gali atsirasti blizgių dėmių. Visgi, linas yra toks audinys, kuris ir nelyginamas atrodo gana estetiškai ir patraukliai. Na, o jei įsigijote glamžyto audinio patalynės komplektą – lyginimas jį tik sugadintų, todėl to daryti nereikėtų išvis.

Natūralus, malonus liestis prie odos, puikiai sugeriantis drėgmę ir tvirtas lininės patalynės komplektas yra tinkamas pasirinkimas ištisus metus, o ypač – vasarą, kai norisi atsivėsinti. Jo subtilus dizainas ir elegancija gali tapti išskirtiniu miegamojo akcentu, o nesudėtinga priežiūra suteikia galimybę šiuo ilgaamžiu audiniu džiaugtis ne vienerius metus.

Lininę patalynę galite įsigyti Savashome el. parduotuvėje paspaudę čia.

Savashome LT

SAVASHOME puslapyje yra naudojami keturi pagrindiniai slapukų tipai.

Naršydami toliau Jūs sutinkate su būtinaisiais slapukais. Taip pat galite sutikti ir su kitų slapukų naudojimu. Privatumo Politika.