Nemokamas pristatymas visoje Lietuvoje nuo 40 eur 

Kaip plauti, džiovinti ir prižiūrėti lininę patalynę?

2022 10 19

Kalbant apie natūralias patalynės medžiagas, liną sunku įveikti. Iš linų pluošto pagaminta nepaprastai tvirta, bet nepaneigiamai minkšta tekstilė yra pralaidi orui, jauki ir sezoniška, todėl žiemą išlieka šilta, o vasarą - vėsi. Be to, su kiekvienu skalbimu ji tampa vis švelnesnė, patogesnė ir apskritai geresnė.

Nesunku suprasti, kodėl žmonės mėgsta šį audinį. Tačiau kadangi jo kaina yra šiek tiek didesnė nei kitų medžiagų, daugeliui kyla klausimas: "Ar lino paklodės tarnauja ilgiau nei kitos paklodės?". Trumpas atsakymas - taip, linas yra neįtikėtinai patvarus, dažnai tarnauja dešimtmetį ar ilgiau. Ilgas atsakymas yra toks: norint išlaikyti šios mylimos tekstilės vientisumą ir ramų elegantiškumą, labai svarbu tinkamai ją prižiūrėti.

Savashome lininę patalynę palyginti lengva prižiūrėti, tačiau prižiūrint audinį reikia nepamiršti kelių dalykų. Jei ketinate investuoti į lengvai atvėsusią ir plačiai puoselėjamą medžiagą arba norite apsaugoti jau turimą patalynę, pataikėte į tinkamą vietą. Štai kaip teisingai skalbti lininę paklodę, taip pat kaip džiovinti, išskalbti, apdoroti dėmėmis ir laikyti patalynę.

Kaip skalbti patalynę: Patarimai ir geriausia praktika: kaip išsiskalbti patalynę: žingsniai ir geriausia praktika

Puikiai tinka tiek karšto, tiek šalto miego mėgėjams, puikiai minkšta ir erdvi lininė patalynė puikiai suderina kasdieniškumą ir prabangą. Norint, kad ši visažistinė tekstilė išlaikytų savo neįtikėtiną tekstūrą ir patrauklumą ištisus metus, svarbu tiksliai žinoti, kaip išlaikyti lino paklodes šviežias. Skaitykite toliau ir sužinokite, kaip dažnai skalbti patalynę ir kokiais parametrais skalbti lininius užvalkalus, kad jie nesusitrauktų, nepakeistų spalvos ir nebūtų kitaip pažeisti.

Kaip dažnai turėtumėte skalbti patalynės užvalkalus?

Daugeliui kyla klausimas, kaip dažnai skalbti lininius užvalkalus, ir atsakymas paprastai yra toks pat, kaip ir skalbiant visas kitas patalynės medžiagas. Paprastai užtenka kartą per savaitę valyti prigludusią paklodę, viršutinę paklodę ir pagalvių užvalkalus, kad jūsų miego aplinka būtų sveika. Jei nerimaujate, kad audinys per anksti sugenda, jums pasisekė, nes skalbiant lininę patalynę ji iš tikrųjų kaskart tampa geresnė.

Kaip skalbti patalynę skalbimo mašinoje

Linas gali būti aukštos klasės audinys, tačiau tai nereiškia, kad jo priežiūra yra sudėtinga. Jį galite valyti tiesiog namuose įprastoje skalbyklėje. Štai pagrindiniai žingsniai:

 • Į skalbyklę įdėkite lininius lapus atskirai arba kartu su panašios spalvos audiniais.
 • Įpilkite maždaug ketvirtadalį puodelio švelnaus skalbiamojo muilo. Nustatykite švelnų skalbimo ciklą ir pasirinkite šilto vandens režimą.
 • Pradėkite skalbimo ciklą.

Geriausia skalbimo praktika skalbyklėje skalbiant patalynės užvalkalus

Iš dalies linas patrauklus tuo, kad yra paprastas, o valyti šią natūralią medžiagą taip pat labai paprasta. Atsižvelgdami į tai, toliau pateikiami patarimai padės jums kuo geriau išvalyti lininius lapus.

 • Prieš pradėdami skalbti, atidžiai perskaitykite instrukcijas (ant etiketės, pakuotės ar interneto svetainės gaminio aprašyme).
 • Kad apsaugotumėte natūralius pluoštus, naudokite švelnų arba "subtilų" ciklą.
 • Pasirinkite šilto vandens režimą. Jei nerimaujate dėl susitraukimo, galima naudoti ir šaltą vandenį, tačiau karšto vandens visada reikėtų vengti.
 • Rinkitės švelnų skystą skalbiklį, skirtą specialiai švelniems audiniams.
 • Venkite muilų, kurių sudėtyje yra optinių baliklių ir kitų aštrių cheminių valymo priemonių, nes jos gali susilpninti ir išblukinti audinį.
 • Jei įmanoma, pasirinkite didžiausią vandens lygį, kad audinys galėtų laisvai judėti būgne.
 • Koncentruotą skalbimo muilą naudokite taupiai. Paprastai užtenka ketvirtadalio puodelio, ypač naudojant didelio efektyvumo skalbyklę.
 • Patalynės paklodes skalbkite atskirai arba kartu su panašių spalvų skalbiniais. Be to, lininę patalynę turėtumėte maišyti tik su panašaus svorio daiktais, pavyzdžiui, lengvais drabužiais.
 • Apsvarstykite galimybę pripildyti skalbyklę vandens ir įpilti skalbiklio prieš dedant paklodes į būgną. Tai suteiks jam laiko visiškai ištirpti ir padės išvengti dėmių susidarymo.
 • Geriausia naudoti mažą arba vidutinio dydžio pakuotę, nes dėl per didelio kiekio patalynė gali susipainioti, iškraipyti medžiagą ir turėti įtakos tam, kaip gerai ji bus išvalyta.
 • Jei lininę patalynę skalbsite su kitais daiktais, įsitikinkite, kad jie neturi kabliukų ar užtrauktukų, galinčių užkliudyti medžiagą.

Linas natūraliai pasižymi antimikrobinėmis savybėmis, t. y. jame nesiveisia bakterijos ir nesiveisia pelėsis. Ir, kaip matote, šio lengvai valomo audinio valymas nereikalauja daug jūsų dėmesio.
 

Ar skalbiant linas traukiasi?

Kaip ir medvilnė, lininė patalynė skalbiant gali susitraukti. Todėl labai svarbu žinoti, kokioje temperatūroje skalbti lininę patalynę ir kaip ją džiovinti, kad ji tinkamai priglustų prie čiužinio ir pagalvių.

Sužinokite daugiau mūsų vadove "Kaip apsaugoti linines paklodes nuo susitraukimo?

Ar skalbti patalynės užvalkalus šaltame, ar karštame vandenyje?

Tinkama temperatūra skalbiniams skalbti nėra nei karšta, nei šalta. Geriausiai tinka drungnas vanduo (nuo 10 iki 15 °C). Ši temperatūra yra pakankamai šilta, kad pašalintų bakterijas ir ištirpintų kūno aliejų bei kitus likučius, bet ne tokia karšta, kad suardytų pluoštus arba priverstų audinį susitraukti.
 

Kaip rankomis skalbti lininę patalynę

Vienas iš lininės patalynės privalumų yra tas, kad ją galima skalbti skalbimo mašinoje. Tačiau jei pirmenybę teikiate skalbimui rankomis, galite taikyti tuos pačius geriausius metodus, kurie aprašyti pirmiau, t. y. vandens temperatūrą ir skalbiklio tipą.

 • Pirmiausia pripildykite kriauklę arba vonią šilto vandens.
 • Įpilkite nedidelį kiekį skalbiklio ir leiskite jam ištirpti.
 • Nuleiskite paklodes į muiluotą vandenį, kol jos bus visiškai panardintos. 
 • Kelias minutes švelniai maišykite audinį rankomis, vengdami jį sukti ar vynioti.
 • Išimkite paklodes, tada nusausinkite ir išplaukite.
 • Pripilkite šilto vandens ir vėl panardinkite paklodes.
 • Masažuokite audinį švariame vandenyje, kol iš jo pasišalins muilas. Jei reikia, pakartokite šį veiksmą, kad atsikratytumėte viso muilo.

Visiškai natūralų skalbiklių muilą galima naudoti tiek skalbiant skalbimo mašinoje, tiek rankomis. Be drungno vandens ir švelnaus skysto muilo, prieš džiovindami audinį įsitikinkite, kad skalbiklis visiškai išplautas iš audinio.

Kaip išdžiovinti patalynės užvalkalus

Dabar, kai jau žinote, kaip skalbti linines paklodes, metas sužinoti, kaip jas tinkamai išdžiovinti. Taigi, ar galite patalynę dėti į džiovyklę? Mažai priežiūros reikalaujančią lininę patalynę galima džiovinti džiovyklėje ant mažo karščio. Tačiau daugelis žmonių renkasi iš dalies, jei ne visiškai, džiovinti lino paklodes ore.

Džiovinimas ore padeda išsaugoti liną ir palaiko ilgalaikį tekstilės patvarumą. Jei neturite laiko, galite pakabinti patalynę vos tik ištraukę ją iš skalbyklės ir leisti jai visai išdžiūti ore. Tačiau kadangi džiovinant oru lininė patalynė gali šiek tiek sustingti, galite apsvarstyti mišrų metodą.

 • Vos pasibaigus skalbimo ciklui, ištraukite patalynę ir įdėkite ją į džiovyklę su vilnoniais džiovinimo kamuoliukais.
 • Džiovyklę 15 minučių įjunkite ant mažo karščio nustatymo.
 • Iš džiovyklės ištraukite patalynės užvalkalus, kai jie dar šiek tiek drėgni.
 • Jei leidžia oro sąlygos, pakabinkite juos patalpoje arba lauke ant drabužių virvės ir leiskite jiems išdžiūti iki galo.

Atminkite, kad lininė patalynė džiūsta šiek tiek greičiau nei medvilninė. Galbūt norėsite iš pradžių džiovyklėje džiovinti tik aštuonias minutes, kad pamatytumėte, kaip išdžiūsta jūsų patalynė, o paskui, jei reikia, pridėkite porą minučių. Be to, būkite atsargūs, kur juos kabinsite ir naudodami skalbinių segtukus, kad išvengtumėte audinio susiraukšlėjimo ar susiglamžymo. Galiausiai, kadangi saulė gali išbalinti skalbinius, džiovinant lauke geriausia patalynę laikyti pavėsyje.

Lininės patalynės priežiūra ir tvarkymas

Dabar, kai esate supažindinti su pagrindiniais lininės patalynės valymo būdais, galite toliau plėsti savo žinias apie patalynės priežiūrą. Štai ką turėtumėte žinoti apie spalvos pasikeitimo prevenciją, dėmių šalinimą, lyginimą ir tinkamą laikymą.

Kas lemia lino paklodžių spalvos pasikeitimą?

Yra keletas dalykų, kurie gali pakeisti patalynės spalvą. Pirma, balikliai ir aštrios plovimo priemonės gali palikti žymių ant audinio, įskaitant dažytą ir nedažytą liną, kuris turi natūralią balkšvą spalvą. Todėl geriausia naudoti švelnias skalbimo priemones. Nechloriniai (arba spalvoms saugūs) balikliai gali būti tinkami skalbti lininius lapus, Vis dėlto geriausia jų vengti, jei nerimaujate dėl spalvos pakitimų. 

Kaip išvalyti dėmes iš lininės patalynės

Geriausia valyti dėmėtą patalynę, kai dėmės dar šviežios, todėl vos tik pastebėję spalvos pakitimus, išmeskite patalynę į skalbyklę. Tačiau prieš paleisdami skalbimo ciklą, dėmių vietas galite išvalyti pabarstydami valgomąja soda ir keliais lašais distiliuoto baltojo acto.

Užuot šveitę, švelniai sutepkite dėmę tirpalu švaria šluoste, kol ji atrodys švari, tada skalbkite paklodes kaip įprastai. Didesnes dėmes taip pat galite pabandyti išskalbti į skalbinius įpilę maždaug puodelį baltojo acto ir porą valgomųjų šaukštų valgomosios sodos bei įprastą kiekį skalbiamojo muilo.

Kaip lyginti lininę patalynę

Lininę patalynę nebūtinai reikia lyginti. Iš prigimties kasdieniška medžiaga pasižymi atsipalaidavusia, gyvenimiška išvaizda, o paklojus lovą ji išsilygins. Be to, mažai tikėtina, kad šiek tiek drėgna lininė patalynė susiraukšlėtų, todėl galite pabandyti gultis į lovą prieš pat jai visiškai išdžiūvant. Vis dėlto, jei norite naudoti lygintuvą, įsitikinkite, kad nustatėte žemiausią temperatūrą.
 

Kaip laikyti lininę patalynę

Žinojimas, kaip skalbti ir džiovinti lininę patalynę, yra tik pusė medžiagos priežiūros ir užtikrinimo, kad ji tarnautų kuo ilgiau. Geriausias būdas laikyti patalynę - patalynės krepšyje, nesvarbu, ar naudojate tą, kuriame buvo patalynė, ar įsigyjate naują apsauginį krepšį. Medžiaginis maišelis sulaikys dulkių erkutes ir kartu apsaugos audinį nuo tiesioginių saulės spindulių, kurie gali sukelti blukimą. Be to, patalynę laikykite sausoje, vėsioje vietoje - nerekomenduojama laikyti vonios kambariuose, skalbyklose ir kitose į drėgmę linkusiose patalpose.

Be to, pasistenkite patalynę laikyti ten, kur yra pakankamas vėdinimas. Reikėtų vengti plastikinių laikymo dėžių, nes jos sulaiko drėgmę ir gali sukelti pelėsių atsiradimą.
 

Kur įsigyti geriausios patalynės

Gerai suprasdami, kaip skalbti patalynės užvalkalus, galite drąsiai įsigyti naują komplektą. Jei su linine patalyne elgsitės taip rūpestingai, kaip ji nusipelno, ilgus metus galėsite džiaugtis patogia, jaukia ir vis minkštesne miegamąja vieta. Savashomlininiai užvalkalai, pagalvių užvalkalai, ir antklodžių užvalkalai pagaminti iš 100 % europietiško lino.

Ar esate pasirengę patirti neprilygstamą lininės patalynės tekstūrą? Įsigykite "Savashome" patalynės komplektą šiandien arba užsisakykite audinio pavyzdį, kad prieš pirkdami pajustumėte unikalų, aukščiausios klasės audinį.

 

Savashome LT

SAVASHOME puslapyje yra naudojami keturi pagrindiniai slapukų tipai.

Naršydami toliau Jūs sutinkate su būtinaisiais slapukais. Taip pat galite sutikti ir su kitų slapukų naudojimu. Privatumo Politika.