Nemokamas pristatymas visoje Lietuvoje nuo 40 eur 

Namų tekstilė jautriai odai

2022 10 10

Namų tekstilė jautriai odai

Jautri oda yra gana dažna problema, su kuria susiduria daugelis žmonių. Nepaaiškinamas diskomfortas, niežėjimas, dirginimas. Ne visi audiniai tinka jautriai odai, todėl renkantis ir dekoruojant namus reikėtų atkreipti dėmesį į audinius. Pateikiame keletą patarimų, kaip išsirinkti jautriai odai tinkamą patalynę ir kitus namų tekstilės gaminius.

 

Jei neturite jautrios odos arba alerginės reakcijos, audinys yra tiesiog audinys. Tačiau daugelio žmonių gyvenimas nėra toks paprastas, o netinkamo audinio pasirinkimas gali varginti. Oda kenčia dar labiau, kai pagalvojate, kaip jis veikia jūsų odą.

 

Vadinamosios hipoalerginės medžiagos yra neutralios. Tai reiškia, kad jos nesukelia alerginių reakcijų. Be to, medžiaga paprastai yra minkšta ir švelni, tinkama net jautriai mažų vaikų odai. Tokie audiniai gaminami iš aukštesnės kokybės žaliavų, o gamybos procesas yra kruopštesnis.

 

 

Natūralūs pluoštai jautriai odai

Hipoalergiški audiniai taip pat audžiami iš sintetinių pluoštų, tačiau daugelis jų yra natūralaus pluošto. Natūralūs pluoštai pasižymi puikiomis savybėmis, neleidžiančiomis sudirginti odos. Pavyzdžiui, jautrią odą lengvai sudirgina prakaitas, tačiau puikus natūralių pluoštų higroskopiškumas apsaugo odą nuo šio veiksnio. 

 

Kita vertus, jautrią odą reikia saugoti nuo bakterijų ir mikrobų. Vėlgi natūralūs pluoštai laimi, nes juos galima skalbti aukštesnėje temperatūroje ir jie gali sunaikinti bakterijas. Kalbant apie namų tekstilę, ypač svarbu atsikratyti namų dulkių erkučių, kurios yra viena dažniausių alerginių reakcijų priežasčių. Dulkių erkutės minta negyvomis odos ląstelėmis ir mūsų organizmo išskyromis, todėl geriausia prevencija yra skalbimas aukštoje temperatūroje. Nepamirškite, kad erkutės gali veistis ne tik patalynėje, bet ir kitoje namų tekstilėje.


 

Kas tinka kūdikiams

Kūdikio oda yra labai švelni ir jai reikia ypatingos priežiūros. Pagal kūdikių asortimentą galite išsirinkti sau. Be to, kūdikiams skirta patalynė ir kiti audiniai dažniausiai gaminami iš natūralaus pluošto. Jis puikiai praleidžia orą ir sugeria drėgmę, todėl net ir tie kūdikiai, kurie negeba gerai reguliuoti kūno temperatūros miego metu, gali ramiai miegoti.

 

Dažniausiai naudojama medvilnė. Tai universalus pluoštas, kuris yra patvarus ir lengvai skalbiamas. Be to, medvilnė gali atlaikyti daug skalbimų aukštoje temperatūroje, o tai labai svarbu norint apsisaugoti nuo bakterijų ir kitų alerginių reakcijų. 

 

Jei esate alergiški namų dulkėms ir erkutėms, geriausia rinktis ploną medvilninį audinį. Jį lengva skalbti, jis gerai valosi skalbimo metu ir nepalieka alergenų.


 

Geros priežiūros svarba

Be jautriai odai tinkamų tekstilės gaminių pasirinkimo, svarbi ir priežiūra. Pirmiausia atminkite, kad namų tekstilė nėra ilgaamžė. Net jei ji atrodo gerai, ją reikia reguliariai keisti. Nors tai ir nematoma, tai vienintelis būdas apsisaugoti nuo namų dulkių erkučių, kurios sukelia daugelį problemų susijusių su jautria oda.

 

Be to, skalbimo priemones naudokite taupiai ir taip, kaip nurodyta. Rinkitės jautriai odai skirtus produktus ir naudokite juos taupiai.

Savashome LT

SAVASHOME puslapyje yra naudojami keturi pagrindiniai slapukų tipai.

Naršydami toliau Jūs sutinkate su būtinaisiais slapukais. Taip pat galite sutikti ir su kitų slapukų naudojimu. Privatumo Politika.