Nemokamas pristatymas visoje Lietuvoje nuo 40 eur 

Neramus vaikų miegas

2022 10 10

Neramus vaikų miegas

Miegas svarbus įvairaus amžiaus mažyliams. Iki vienerių metų kūdikis lovelėje praleidžia iki 15 valandų. Su amžiumi miego mažėja, tačiau iki 12 metų jis vis dar siekia 9 valandas. Pastebėję, kad jūsų vaikas ar kūdikis neramus, pirmiausia atkreipkite dėmesį į patalynę. Pasirinkti tinkamą patalynę yra svarbiau, nei galite pagalvoti. Taigi ką galite padaryti, kad padėtumėte savo vaikams ramiai ir kokybiškai išsimiegoti?

 

 

Švelni vaikiška patalynė

 

 

Visi maži vaikai mėgsta minkštumą ir švelnumą, o kūdikiams tai ypač svarbu. Vaiko oda yra daug švelnesnė nei suaugusiojo, todėl ji jautresnė įvairiems dirgikliams, alerginėms reakcijoms ar infekcijoms. Todėl svarbu, kad vaikui parinkta patalynė būtų minkšta ir išliktų minkšta po daugelio skalbimų. Kad išvengtumėte alerginių reakcijų ir šiurkštaus paviršiaus, geriausia rinktis iš natūralaus pluošto pagamintą patalynę. taip užtikrinsite, kad vaikui bus patogu, jis lengvai užmigs, nejaus šleikštulio ar kitų dirginimų. Taip pat atkreipkite dėmesį į tai, kaip įrengta vaikiška patalynė. Neturėtų būti sagų, matomų užtrauktukų ar kitų aštrių ar kietų dalių.

 

Idealiai tinka medvilnė, atlasas ir flanelė, kurie po skalbimo išliks minkšti. Tačiau jei norite minkštos ir švelnios patalynės, neskalbkite per karštai. Pakanka skalbti 40 laipsnių temperatūroje. Lyginkite vaiko patalynę, kad pašalintumėte mikrobus. Lyginimas suteikia audiniui ypač lygų paviršių.

 

Natūrali patalynė

Viena dažniausių vaikų nemigos priežasčių yra perkaitimas. Suaugusieji gali gerai reguliuoti savo kūno temperatūrą, tačiau vaikai - ne. Dėl šių priežasčių mažiems vaikams rekomenduojama rinktis tik natūralią patalynę, nes ji yra pralaidi orui, gerai sugeria drėgmę ir neleidžia miego metu pajusti "šalto prakaito" jausmo.

 

Vaikai miegodami daug juda, todėl natūrali patalynė yra geriausias pasirinkimas, nes neleidžia perkaisti ir sušalti. Ypač tinka įvairūs medvilniniai ir lininiai audiniai. Su tokia patalyne vaikas greitai pabunda, nes sintetiniai audiniai prastai praleidžia orą ir izoliuoja kūną.

 

 

 

Dydžio lovelės patalynė 

 

 

Tai gali atrodyti smulkmena, tačiau ne veltui egzistuoja keli vaikiškos patalynės dydžių standartai. Pavyzdžiui, mažiausiems vaikams skirta patalynė yra 100 x 130 cm, o šiek tiek vyresniems vaikams ir paaugliams - 90 x 200 cm. Vaikai miegodami dažnai juda, todėl svarbu pasirinkti tinkamą dydį. Didelė patalynė gali riboti judesius, tapti sunki, susilankstyti arba nuslysti nuo lovos krašto. Visi šie veiksniai paprastai lemia tą patį rezultatą - pabudimą.

Tinkamo dydžio lengva patalynė padeda vaikui geriau miegoti. Jei abejojate dėl antklodės šilumos, galite pridėti užvalkalą. 

 

 

Vaikiška paklodė - su guma

 

 

Galite rasti įvairių vaikiškų paklodžių, tačiau vienas geriausių pasirinkimų vaikams yra paklodės su guma. Nesvarbu, ar jūsų vaikas greitai miega, ar mėgsta šokti į lovą, kai ryte pabunda, guminė paklodė visada išliks savo vietoje. Labai patogu ir praktiška.

 

Be to, paklodė su guma yra minkšta ir netgi suteikia minkštą pagrindą, todėl vaikai gali ramiau miegoti, bei mažesnė tikimybė nugulėti vieną ar kitą kūno dalį. Kai jūsų patalynė susiraukšlėja, ypač jei per ilgai paliekate lovą vertikaliai, ilgainiui jaučiatės nepatogiai. Prabudę tokių pojūčių neprisimename, tačiau jie labai kenkia bendrai miego kokybei ir poilsiui.

 

 
Savashome LT

SAVASHOME puslapyje yra naudojami keturi pagrindiniai slapukų tipai.

Naršydami toliau Jūs sutinkate su būtinaisiais slapukais. Taip pat galite sutikti ir su kitų slapukų naudojimu. Privatumo Politika.