Nemokamas pristatymas visoje Lietuvoje nuo 40 eur 

Perkelio patalynės prežiūra

2022 06 21

Perkelis – išskirtinio matinio paviršiaus audinys, kuris gaminamas iš natūralios medvilnės pluošto. Perkelis pasižymi švelnumu ir puikiai absorbuoja drėgmę, todėl tai vienas tinkamiausių pasirinkimų karštomis dienomis ar žmonėms, kurie linkę prakaituoti. Perkelio patalynė yra lengva, o kadangi gaminama iš natūralios medvilnės – laidi orui. Perkelio patalynės komplektai turėtų būti prižiūrimi panašiai kaip ir kiti medvilnės produktai.

Perkelio skalbimo taisyklės

Perkelis džiugina ne tik malonia tekstūra, bet ir spalvų įvairove. Šio audinio spalvų paletė gana plati, tačiau atspalviui išsaugoti ypatingai svarbu skalbimo sąlygos. Perkelio patalynei skalbti reikėtų rinktis 30-40 laipsnių temperatūrą, vengti audinį pažeisti galinčių baliklių ir kitų intensyviai veikiančių priemonių, nesirinkti cheminio valymo paslaugų. Tais atvejais, kai naudojama sodrių ar tamsių atspalvių patalynė, galima naudoti spalvotiems audiniams skalbti skirtas priemones, geriausia – kad jos būtų pritaikytos skalbti medvilnę. Išskalbti rekomenduojama ir visiškai naują patalynės patalynės komplektą, dar prieš pirmąjį naudojimą. Taip bus atskleistos geriausios audinio savybės – minkštumas, lengvumas ir termoreguliacija. Tinkamai prižiūrima perkelio patalynė po kiekvieno skalbimo suteikia vis malonesnį sąlyčio su oda pojūtį. Norintiems išlaikyti maksimalią švarą ir gaivą miegamajame, keisti ir skalbti perkelio patalynę rekomenduojama kas dvi savaites. Taip sumažinama alergijų ir virusų tikimybė, sunaikinamos bakterijos, palaikoma higiena.

Perkelio džiovinimas ir lyginimas

Kadangi perkelio audimas yra labai tankus, šią patalynę galima džiovinti ir džiovyklėje. Svarbu pasirinkti švelnią, subtiliems audiniams skirtą programą, neaukštą džiovinimo temperatūrą ir neleisti audiniui perdžiūti. Jei praras per daug drėgmės, perkelio patalynė neišliks tokia minkšta ir švelni. Visgi, kaip ir visus natūralius audinius, perkelį geriausia džiovinti natūraliomis sąlygomis. Idealiu atveju – lauke, kad atsiskleistų visos pluošto savybės ir natūralumą papildytų gamtos gaiva. Perkelis nėra iš tų audinių, kurie itin stipriai glamžosi, todėl daugelis renkasi jo visai nelyginti. Išlyginta perkelio patalynė tampa kiek standesnė, o kelios negilios raukšlelės netgi pabrėžia audinio unikalumą ir natūralų savitumą, todėl tai labiau skonio reikalas. Vis dėlto, jei nusprendėte perkelį lyginti, pasirinkti reikėtų neaukštą temperatūrą ir medvilniniams audiniams lyginti skirtą režimą. Perkelio plonumas ir pluošto tvirtumas yra jo skiriamosios savybės, kurios lemia audinio ilgaamžiškumą ir estetiką net po daugybės skalbimo ciklų. Tinkama priežiūra, parinkti skalbikliai ir ne per aukšta džiovinimo bei lyginimo temperatūra suteiks galimybe šiuo aukštos kokybės audiniu ir iš jo pasiūta patalyne džiaugtis ne vienerius metus.

Kur pirkti perkelio patalynės komplektus?

Lietuviška perkelio patalynė pas SavasHome: perkelio patalynė.

Savashome LT

SAVASHOME puslapyje yra naudojami keturi pagrindiniai slapukų tipai.

Naršydami toliau Jūs sutinkate su būtinaisiais slapukais. Taip pat galite sutikti ir su kitų slapukų naudojimu. Privatumo Politika.