Nemokamas pristatymas visoje Lietuvoje nuo 40 eur 

Perkelis, Satinas ir Linas, kokie pagrindiniai skirtumai?

2022 10 19

Jei pirkdami patalynę ir kitą patalynę jaučiatės prislėgti, tikrai nesate vieni! Galite rinktis iš daugybės skirtingų medžiagų, ir kiekviena iš jų pasižymi savitais privalumais ir ypatumais.

Apsipirkdami greičiausiai susidursite su terminais, kuriuos galbūt girdėjote anksčiau, bet niekada nuodugniai nenagrinėjote. Pavyzdžiui, daugelis vartotojų, matydami satino paklodžių sąrašus, galvoja apie satiną arba painioja perkelį ir popleną. Yra daugybė dalykų, kuriuos reikia išsiaiškinti!

Rasti idealų patalynės audinį, atitinkantį jūsų pageidavimus, yra taip paprasta, kaip suprasti kiekvienos medžiagos skirtumą. Šiame vadove "Perkelis, Satinas ir Linas" sužinosite, ką reiškia kiekviena sąvoka ir kuo jos skiriasi, kad galėtumėte įsigyti savo svajonių prabangią patalynę.

Suprasti audimo pagrindus

Kiekvieną kartą, kai perkate tekstilės gaminius, svarbu atsižvelgti į gamintojo naudotą audimo tipą. Nors audinio žaliavos, pavyzdžiui, medvilnė, bambukas ar  linas , turės įtakos galutinio gaminio savybėms, pynimas taip pat yra labai svarbus veiksnys.

 

Ką turime omenyje, kai kalbame apie audimą?

Audiniai pradedami austi kaip tam tikru raštu išdėstyti siūlai arba siūlai, iš kurių sukuriamos skirtingo storio ir tvirtumo medžiagos. Panašiai kaip amatininkai pina krepšius kryžiuodami natūralius nendrių ar žolės pluoštus vieną per kitą ir po kitu, patalynės gamintojai formuoja prabangius audinius audžiant prabangius pluoštus, kad susidarytų tvirta ir minkšta tekstilė.

 

Kiekviena audinio rūšis pasižymi unikalia audimo technika ir stiliumi. Vieni pynimai yra atviresni, šiurkštesnės tekstūros, kiti - tvirtesni ir švelnesni. Audimo išvaizda ir pojūtis priklauso nuo to, kokia tvarka siūlai uždėti vienas ant kito.

 

Pynimas ir siūlų skaičius

Didesnis siūlų skaičius jums gali asocijuotis su minkštesniu ar geresniu audiniu, tačiau siūlų skaičius yra tik vienas iš daugelio elementų, susijusių su medžiagos kokybe.

 

Siūlų skaičius tradiciškai reiškia siūlų, išaustų kiekviename audinio centimetre, skaičių. Daugelis vartotojų minkštesnį audinį sieja su didesniu siūlų skaičiumi, tačiau žaliavos kokybė ir audimo stilius taip pat turi įtakos minkštumui ir tvirtumui. Todėl perkalas ir satinas labiau susijęs su pynimu nei su siūlų skaičiumi.

Ar svarbu lovos paklodės siūlų skaičius? Perskaitykite mūsų vadovą ir sužinokite tai.

Kas yra satinas?

Satinas yra populiarus audinys, kuris dėl ypatingo pynimo stiliaus atrodo šilkinis. Satino audiniai paprastai audžiami vienu apatiniu siūlu ir trimis-penkiais viršutiniais siūlais. Rezultatas - minkštas, vidutinio storio arba tankiai išaustas audinys, kuris subtiliai blizga ir yra atsparus raukšlėms.

 

Jei naktimis linkę šalti ir norite labai minkštos ir jaukios patalynės, jums patiks satino patalynė ir jos pojūtis prie odos. Satininė patalynė, pagaminta iš 100 % ilgapluoštės egiptietiškos medvilnės, suteikia itin prabangų pojūtį.

Kas yra perkelis?

Perkelis - tai įprastas audimo tipas, kurio audinys sudarytas iš vieno siūlelio viršuje ir vieno apačioje. Perkalinio pynimo paklodės gali būti pagamintos iš medvilnės, poliesterio ar kitų medžiagų, todėl pirkdami perkalinio pynimo paklodes daugiau sužinosite apie pynimo tipą nei apie naudojamą žaliavą.

Jei svarstote, kokia patalynė tinka karšto miego mėgėjams, perkelio patalynė visada yra puikus pasirinkimas, nes jos audinys liečiant išlieka vėsesnis ir kiekvieną kartą apsiverčiant lovoje jaučiamas gaivus. Ieškokite perkalų paklodžių, pagamintų iš 100 % ilgapluoštės egiptietiškos medvilnės pluošto, kad jos būtų itin patvarios ir pralaidžios orui.

Kas yra linas?

Linas - tai laisviau austas audinys, dažniausiai gaminamas ne iš medvilnės, o iš linų. Įvairių rūšių linui naudojami keli skirtingi pynimo stiliai, tačiau visada, kai perkate lininę patalynę iš lino, galite tikėtis patvaraus ir pralaidaus orui audinio, kuris su kiekvienu skalbimu tampa minkštesnis.

Lininė patalynė idealiai tinka bet kokio tipo miegantiems žmonėms, nes karštomis naktimis joje vėsiau, o vėsiomis - šilčiau. Pirkite lininę patalynę, pagamintą iš grynų europietiškų lininių linų siūlų, kad ji būtų natūraliai lengva ir erdvi bei pasižymėtų antimikrobinėmis savybėmis.

Jei renkatės perkalą ar liną, jei miegate karštai, rinkitės perkalą, bet jei jūsų valstybėje vasaros karštos, o žiemos vėsios, linas - universalus pasirinkimas.

Skirtumų tarp satino, perkelio ir lino tyrimas

Dabar, kai jau šiek tiek daugiau sužinojote, kaip audimas ir žaliavos sąveikauja tarpusavyje ir sukuria unikalias patalynės tekstūras, pereikime prie satino, perkelio ir lino privalumų ir trūkumų palyginimo jūsų miegamajame.

Perkelis ir satinas miego patogumui

Perkalio patalynė labiausiai tinkama, kuriems naktį būna per šilta, žmonėms, gyvenantiems šiltesnio klimato šalyse, ir tiems, kurie nori naudoti tas pačias paklodes ir patalynę ištisus metus.

Satino patalynė idealiai tinka jautrią odą turintiems miegantiems žmonėms, kurie nori šilkinės paklodės. Glaudesnis satino pynimas efektyviau sulaiko šilumą nei perkalas, todėl, jei esate linkę naktį jaustis vėsiau, jums patiks satinas. Tačiau jei miegate karštai, satinas gali būti ne pats geriausias patalynės pasirinkimas.

Nesvarbu, ar rinksitės perkelį, ar satino patalynę, svarbu ieškoti gaminių, išaustų iš aukštos kokybės 100 % ilgapluoštės egiptietiškos medvilnės. Tokiu būdu pasirinkimą tarp perkalo ir satino labiau lemia ne žaliava, o jūsų ideali tekstūra ir miego stilius.

Perkelis ir satinas pagal patvarumą ir priežiūrą

Perkelis po kiekvieno skalbimo minkštėja kaip mėgstami, gerai dėvimi marškinėliai, o satinas laikui bėgant gali prarasti savo atlasinį blizgesį. Be to, satinas labiau linkęs pelyti nei perkelis, todėl svarbu atidžiai stebėti priežiūros instrukcijas, kad patalynės kokybė ir ilgaamžiškumas būtų ilgesni.

Tiek perkelis, tiek satinas gerai atlaiko įprastą naudojimą, jei neperkraunate skalbyklės ir nenaudojate priedų, pavyzdžiui, audinių minkštiklio, kuris laikui bėgant gali sugadinti pluoštą. 

Satinas mažiau linkęs raukšlėtis nei perkelis, todėl, jei norite, kad iškart po džiovyklės ištrauktos patalynės komplektas nesiraukšlėtų, geriau rinktis satiną.

Tiek perkelį, tiek satiną, pagamintus iš Egipto medvilnės, palyginti lengva prižiūrėti, juos galima skalbti skalbyklėje ir džiovinti džiovyklėje. 
 

Perkelis ir linas miego patogumui

Perkelis gaminamas iš egiptietiškos medvilnės, o linas - iš europietiškų linų. Lyginant perskalės ir lino patogumą, svarbiausia, kad skiriasi žaliavos.

Linas yra puikus audinys karšto ir prakaituojančio miego mėgėjams, nes jis labai lengvas ir gerai praleidžia drėgmę, o liečiant nesijaučia drėgmės. Jei kada nors dėvėjote linines kelnes ar lininius marškinius tropiniame klimate, jau žinote, koks vėsus ir pralaidus orui yra lininis audinys karštyje.

Iš dalies linas toks pralaidus orui todėl, kad jo pluoštai yra tuščiaviduriai. Dėl klasikinio pynimo ir labai lengvo neapdoroto pluošto visada galite pasikliauti lininės patalynės pralaidumu orui.

Jei manote, kad net ir kvėpuojanti perregima medvilnė naktimis kelia karščio jausmą, lininė patalynė gali būti patogiausias pasirinkimas.

Perkelis ir linas pagal patvarumą ir priežiūrą

Naudojant tinkamas priemones, tiek perkelį, tiek liną lengva prižiūrėti. Jei naudosite švelnias skalbimo priemones ir skalbsite patalynę šiltoje ir švelnioje skalbyklėje, abi medžiagos tarnaus labai ilgai.

Kaip ir medvilninis perkelis, linas skalbiant gali susitraukti. Tačiau jei laikysitės etiketėje pateiktų priežiūros nurodymų, nereikės nerimauti, kad pluoštai susitrauks ar suirs. 

Nors medvilninė perkelio paklodė garsėja tvirtumu ir ilgaamžiškumu, lininė patalynė, pagaminta iš itin ilgų europietiškų linų pluoštų, taip pat yra labai tvirta ir ilgaamžė.

Sužinokite daugiau mūsų vadovuose: 

Kaip skalbti, džiovinti ir tinkamai prižiūrėti linines paklodes

Kaip skalbti, džiovinti ir tinkamai prižiūrėti perkalines paklodes

Populiariausios perkelio, satino ir lino patalynės kolekcijos

Išsprendę klausimą dėl perkelis ar satinas, "Savashome" siūlomos lino, perkelio ir satino patalynės kolekcijos yra tai, ko jums reikia, kad miegas būtų patogiausias, jaukiausias ir geriausias. Kadangi daugiausia dėmesio skiriame geriausių pluoštų žaliavai įsigyti ir aukštos kokybės medžiagoms gaminti, galime pasiūlyti įspūdingas ir populiarias visų trijų audinių stilių patalynės kolekcijas.
 

Šilko švelnumo satino patalynė

Jei šilkinis, jaukus satino pojūtis yra būtent tai, ko ieškote, jums patiks mūsų satino patalynės komplektai, paklodžių rinkiniai ir atskiri šonai, antklodžių užvalkalai ir patalynės komplektai. Mėgaukitės minkštumu, patvarumu ir viešbučio kokybės prabanga su klasikinėmis pastelinėmis spalvomis, tokiomis kaip rausva, balta, smėlio ir šviesiai pilka.

Perkelis - patalynė, kurią pamilsite

Nesvarbu, ar ieškote perkalinės patalynės komplekto ar antklodės užvalkalų, ar paketo su viskuo, ko reikia, kad lova būtų apvilkta vėsia ir gaivia perkalinės medvilnės skraiste, rasite daugybę pasirinkimų.

Visus mūsų perkelio kolekcijos gaminius galima lengvai skalbti skalbyklėje ir jie sukurti taip, kad tarnautų ilgai. Dėl harmoningų ir  raminančių spalvų, tokių kaip smėlio, samanų, molio ir kreminės, galite net derinti patalynę pagal savo stilių.
 

Lengva ir erdvi patalynė

Jei norite patalynės dizaino, kuris akimirksniu priverčia pasijusti tarsi tropiniame rojuje, linas visada yra fantastiškas pasirinkimas!

Apsvarstykite galimybę pridėti svarbiausius dizaino akcentus, pavyzdžiui, lino dygsnių užvalkalą arba vintažinį lino pagalvės užvalkalą, kad lova atrodytų tarsi iš žurnalo.

Lininė patalynė, kurią rasite "Savashome", yra pagaminta iš gryno europietiško lino lininių siūlų, kurie pasižymi natūraliai lengva ir erdvia tekstūra bei antimikrobinėmis savybėmis.

Komfortas kiekvienam miegančiajam "Savashome’’

Išnagrinėję populiarius perkalės, satino ir lino patalynės variantus, tikriausiai pradėjote visiškai naujai įsivaizduoti patogaus miego galimybes! 

Nesvarbu, ar mėgstate įsisupti į satino patalynę, ar ieškote tobulos ištisus metus galiojančios perkalės patalynę, ar tikitės tropinės prabangos dvelksmo su linu, Savashome nesunkiai rasite tikslaus stiliaus spalvos ir tekstūros patalynę savo tobulam miegui.

Savashome LT

SAVASHOME puslapyje yra naudojami keturi pagrindiniai slapukų tipai.

Naršydami toliau Jūs sutinkate su būtinaisiais slapukais. Taip pat galite sutikti ir su kitų slapukų naudojimu. Privatumo Politika.