Nemokamas pristatymas visoje Lietuvoje nuo 40 eur 

Satino patalynės priežiūra

2022 06 21

Satinas – tankaus pynimo medvilnės audinys, kuris išsiskiria prabangos ir elegancijos pojūčiu. Daugelį satino patalynė žavi savo minkštumu ir tvirtumu, solidžiu blizgesiu. Satino patalynė yra ilgaamžė, puikiai išlaiko spalvą, lengvai prižiūrima, tačiau čia svarbu viena sąlyga – ji turi būti pagaminta iš natūralaus satino – natūralios medžiagos, o ne jos pakaitalų ar su sintetikos priemaišomis. Tik tokiu atveju galima tikėtis audinio kokybės.

Skalbimas: temperatūra ir priemonės

Satinas yra gana atsparus audinys ir net po daugelio skalbimų nepraranda savybių, tačiau turi būti laikomasi skalbimo sąlygų. Kad patalynė nenubluktų, audinys per greitai nesusidėvėtų svarbu temperatūra. Tamsesnės spalvos satino patalynės komplektą galima skalbti ne aukštesnėje nei 40 laipsnių temperatūroje, na, o jei audinys šviesios spalvos – ją drąsiai galima didinti ir iki 60 laipsnių. Pačiam audiniui nieko nenutiks, temperatūros apribojimai labiau orientuoti į galimus spalvos ir raštų pažeidimus. Maksimaliai apsaugoti audinį padės ir tai, jei jis bus skalbiamas išverstas į blogąją pusę, o norint išsaugoti satino vientisumą rekomenduojame naudoti tik švelnius skalbiklius ir griežtai vengti baliklių bei cheminio valymo procedūrų, kurios gali stipriai pažeisti audinio struktūrą ir spalvas. Skalbdami ryškių ar tamsių atspalvių patalynės komplektus galite naudoti spalvotiems audiniams skirtus skalbiklius, kurie suteiks galimybę ilgiau išsaugoti atspalvį. Skalbimo metu patariama užsegti patalynės užtrauktukus (jei tokie yra), kad jie neišplyštų ir nesugestų. Taip pat kartu su satinu neskalbti šiurkštesnių audinių (pavyzdžiui, frotinių), kad nepažeistų pynimo. Apskritai satino patalynės komplektus siūlome skalbti kartą per dvi savaites. Taip pavyks palaikyti švarą, higieną ir gaivą.

 

Satino džiovinimas ir lyginimas

Satinas pasižymi puikiomis drėgmės garinimo savybėmis, todėl gana greitai džiūna. Be to, ir glamžosi nestipriai, taigi gali būti naudojamas ar sulankstomas ir vos išdžiuvęs. Kita vertus, lyginti tokį patalynės komplektą taip pat vienas malonumas – satinas minkštas ir lengvai pasiduoda, todėl tikrai neteks daugybę kartu stumdyti lygintuvo toje pačioje vietoje. Satino patalynei lyginti rekomenduojama rinktis medvilniniams audiniams skirtas programas. Nors satinas yra natūralus audinys ir jį dažniausiai vengiama džiovinti džiovyklėje, pasirinkus delikačią, neaukštos temperatūros programą tai daryti tikrai galima. Svarbiausia saugoti, kad satininė patalynė neperdžiūtų, nes gali prarasti minkštumą ir blizgesį. Satino audinys dažnai yra laikomas karališkos prabangos sinonimu, kurį išsaugoti be didesnio vargo pavyks laikantis taisyklingos priežiūros taisyklių. Neskalbiamas ir nedžiovinamas aukštoje temperatūroje žvilgesiu, minkštumu, ilgai išliekančia spalva ir tvirtumu satinas džiugins ir po daugybės skalbimo ciklų.

Kur pirkti lietuvišką satino patalynę?

Įsigykite šioje kategorijoje: satininė patalynė.

Savashome LT

SAVASHOME puslapyje yra naudojami keturi pagrindiniai slapukų tipai.

Naršydami toliau Jūs sutinkate su būtinaisiais slapukais. Taip pat galite sutikti ir su kitų slapukų naudojimu. Privatumo Politika.