Nemokamas pristatymas visoje Lietuvoje nuo 40 eur 

Nugaros skausmas naktį: Ar padės patalynė?

2022 10 10

Geras miegas yra labai svarbus organizmo funkcijoms ir kognityviniams gebėjimams, tačiau tik nedaugelis supranta, kokią įtaką miegui poilsio metu turi patalynė. Nuo patalynės priklauso jūsų kūno termoreguliacija, laikysena ir atsipalaidavimas miego metu.

Miego trūkumas gali turėti nemalonių pasekmių kūnui, o viena dažniausių - nugaros skausmai. Graži lova atlieka svarbią estetinę funkciją, tačiau nebūtinai užtikrina komfortą. Taigi, jei atsibudus ryte skauda nugaros raumenis, tai rimtas ženklas keisti miego įpročius. Kad kiekvieną rytą atsibustumėte pailsėję ir atjaunėję, apžvelkime pagrindines miego sąlygas, kurias gali užtikrinti tik kokybiška patalynė.

Laikysena miego metu

Ne paslaptis, kad blogas čiužinys dažnai įvardijamas kaip pagrindinė nugaros skausmų priežastis. tinkama kūno atrama turi didelę įtaką jūsų poilsio kokybei, tačiau ne mažiau svarbus ir jūsų pasirinktos patalynės bei pagalvių pasirinkimas. Kad jūsų kūnas galėtų visiškai atsipalaiduoti, nugara turi būti viename lygyje su galva ir kaklu, todėl pagalvė turi būti pritaikyta prie jūsų stuburo išlinkimo. Dėl šios priežasties rinkdamiesi patalynės komplektą turėtumėte atkreipti dėmesį į savo miego padėtį. 

Jei mėgstate miegoti ant pilvo, geriausia rinktis žemą, plokščią pagalvę, kad stuburas būtų stabilios padėties. Dažnai naudojamos kietos pagalvės. 

Jei mėgstate miegoti ant šono, svarbu išlaikyti kūno lygį, todėl rekomenduojama rinktis aukštą pagalvę ir storą patalynę. 

Pats lovos paviršius taip pat gali turėti įtakos jūsų miego laikysenai. Netinkamo dydžio ar medžiagos paklodės dažnai nuslysta nuo čiužinio, erzina ir net pažadina miegantįjį. Paklodės su guma yra puikus šios problemos sprendimas. Ji prilaiko čiužinį iš visų pusių ir suteikia stabilų pagrindą geram miegui.

Kūno temperatūros palaikymas

Vienas svarbiausių gero miego veiksnių yra vėsi ir stabili kūno temperatūra. Dėl to sunku užmigti, ypač karštomis vasaros naktimis. Tai apima ne tik kambario šilumos lygį, bet ir naudojamą patalynę. Pasirinkus sintetinę patalynę galima gausiai prakaituoti, judėti ieškant patogiausios padėties ir dažnai pabusti, nes nepralaidus audinys neleidžia kūno šilumai išgaruoti. Dėl miego trūkumo raumenys negali atsipalaiduoti, todėl nugaros skausmas tampa neišvengiamu ryto palydovu. 

Rekomenduojama natūralaus pluošto patalynė: lininė arba medvilninė patalynė užtikrins stabilią oro cirkuliaciją ir leis jūsų kūnui naktį atvėsti. Satino patalynė ir satino paklodės taip pat gali praturtinti jūsų miegą, leisdamos odai kvėpuoti ir suteikdamos lovai minkštos prabangos pojūtį. 

Tinkama atmosfera miegui

Atrodo, kad miegate tinkamomis sąlygomis, bet vis tiek pabundate jausdami įtampą? Nepamirškite, kad fizinis komfortas yra svarbus geram miegui ne tik miego metu, bet ir ruošiantis poilsiui. Tačiau ne veltui miegamajame siūloma vengti prietaisų - svarbu užtikrinti, kad ši erdvė smegenyse asocijuotųsi tik su poilsiu, o ne su veikla. Šią asociaciją rekomenduojama sustiprinti suteikiant miegamajam ramybės ir jaukumo pojūtį, kurį dažnai lemia pasirinktas dekoras ir patalynė. 

Vienas paprasčiausių būdų suteikti kambariui malonią atmosferą - naudoti įvairias lovatieses, pagalvėles ir užvalkalus. Jie ne tik gali sušildyti šaltais žiemos vakarais, bet ir papuošti kambarį. Miegamajame taip pat rekomenduojama rinktis švelnias, raminančias spalvas, todėl balta patalynė yra klasikinis interjero dizaino pasirinkimas, su kuriuo niekada nesuklysite. Patogi ir jauki miego erdvė psichologiškai parengs jūsų kūną poilsiui ir padės išvengti rytinių skausmų keliamos įtampos. 

Jei norite patogiai išsimiegoti, gerai pailsėti ir rytą pradėti kupini energijos, skirkite šiek tiek dėmesio savo patalynei. Nugaros skausmai rytais yra tarsi įspėjimas, kad kažką reikia keisti - gal jūsų pagalvė susidėvėjusi, o gal naujoji patalynė netinkama. Pasinaudokite rekomendacijomis, kaip išsirinkti kokybišką patalynę ir užvalkalus, ir atraskite gero nakties poilsio privalumus. Visas prekes rasite Savashome.

Savashome LT

SAVASHOME puslapyje yra naudojami keturi pagrindiniai slapukų tipai.

Naršydami toliau Jūs sutinkate su būtinaisiais slapukais. Taip pat galite sutikti ir su kitų slapukų naudojimu. Privatumo Politika.