Kas yra miegas ir kodėl mes miegame?
Kai galvojame apie miegą, paprastai galvojame apie laiko tarpą, kai protas ir kūnas tiesiog nustoja veikti. Nors miegas nėra aktyvi veikla, iš tikrųjų tai labai aktyvus mūsų organizmo laikas, net jei miego tiesiogiai nejaučiame, nes tuo metu vyksta daug svarbių procesų yra vienas svarbiausių mūsų sveikatos ir gyvenimo kokybės veiksnių.
Suprasti miego svarbą ir reikšmę labai svarbu norint pasinaudoti jo teikiama nauda. Visi žinome, kaip svarbu gerai išsimiegoti, bet ar tikrai žinome, kaip? Miegas atstato ne tik mūsų kūną, bet ir protą. Naktį vyksta įvairūs trumpalaikės atminties procesai, o smegenys apdoroja per dieną gautą informaciją ir inicijuoja procesus, būtinus, kad kitą rytą atsibustume ir grįžtume į normalią būseną.
Kiek miego reikia žmonėms?
Vienas svarbiausių klausimų - kiek miego žmogui reikia. Atsakymas į šį klausimą nėra paprastas, jums reikalingas miego kiekis yra individualus ir priklauso nuo daugelio veiksnių. Pavyzdžiui, amžius yra labai svarbus kriterijus renkantis miego režimą. Visi žinome, kad vaikams reikia daugiau miego nei suaugusiesiems. Vaikų intelektiniai, socialiniai ir motoriniai įgūdžiai vystosi daug greičiau, todėl jų smegenims reikia daugiau laiko apdoroti visą per dieną gaunamą informaciją. Kitaip tariant, kuo daugiau jau žinome, tuo mažiau miego mums reikia.
- Kūdikiui jai reikia 11-14 valandų miego.
- Mokyklinio amžiaus vaikas turėtų miegoti 9-11 valandų.
- Paaugliui reikia 8-10 valandų miego.
- Suaugęs jis miega 7-9 valandas.
Kalbant apie miego laiką, svarbu žinoti, kad miego laikas skaičiuojamas kasdien. Miegas turi būti reguliarus ir nepertraukiamas, juo negalima kompensuoti miego trūkumo. Jei esate pavargęs ir turite laisvo laiko, rekomenduojama trumpai snausti. Geriausia suplanuoti tokį miego laiką, kad jūsų organizmas galėtų prie jo priprasti, kad galėtumėte ne tik užmigti, bet ir atsibusti žvalūs ryte.
Kaip geriau miegoti?
Geras nakties miegas - tai sąvoka, kurią suprantame kaip gilų, ramų miegą, po kurio jaučiatės žvalūs ir energingi. Deja, tai ne visada būna geras miegas. Tai gali lemti daugelis veiksnių, pavyzdžiui, mityba, gyvenimo būdas, sveikata arba mėgstami filmai ir knygos. Tačiau sutariama, kad gero miego raktas yra patogus miegamasis. Tokios nuomonės laikosi ir miego tyrėjai, kurie mano, kad stuburo padėtis yra vienas svarbiausių miego aspektų.
Svarbiausia geram nakties miegui yra ne lovos dydis ar patalynės spalva. Jei jums sunku užmigti, pirmiausia atkreipkite dėmesį į savo pagalvę. Jūsų pagalvė atsakinga už teisingą stuburo išsidėstymą miego metu, ir tik patogiai gulėdami galite atsipalaiduoti ir atsigauti. Pakeiskite pagalvę pagal mūsų rekomendacijas, pakabinkite ją išdžiūti ir reguliariai keiskite užvalkalą ir turi būti skalbiama.
Taip pat labai svarbu lygus paviršius. Jei čiužinį galite rinktis pagal savo pageidavimus, nėra jokių kompromisų dėl patalynės, nesvarbu, ar ji būtų minkšta, ar kieta. Paklodė turi būti tinkamo dydžio. Tik taip jums bus patogu ir išvengsite raukšlių, kurios yra nedidelės, bet labai pastebimos ir nepatogios atsipalaidavusiam kūnui. Jei jums sunku miegoti, pasirinkite elastingą prigludusią paklodę ir pajusite skirtumą.
Aplinkos temperatūra taip pat labai svarbi miegui. Kai miegame, mūsų kūnas reguliuoja kūno temperatūrą, kad užtikrintų komfortą. Tačiau tam, kad organizmas tinkamai atliktų savo funkcijas, patalynė turi būti pralaidi orui, kitaip prakaitavimas, perkaitimas, nemaloni drėgmė - visa tai trukdys miegui. Tinkama patalynė yra raktas į gerą miegą, o ją visada rasite mūsų puslapyje Savashome.