Nemokamas pristatymas visoje Lietuvoje nuo 40 eur 

Šukuota medvilnė: pažinkite savo patalynę kaip dizaineris

2023 10 27

Dauguma žmonių žino, kad medvilnė - natūralios kilmės audinys, verpiamas iš pūkuotų medvilnės augalų pluoštų. Nesunku suprasti, kodėl ši lengva ir universali medžiaga jau šimtmečius yra mėgstama drabužiams, rankšluosčiams ir patalynei gaminti. Tačiau ne visa medvilnė yra vienoda. Yra tam tikros rūšies medvilnė, kuri itin gerai praleidžia orą, yra jauki, tačiau vėsinanti ir neįtikėtinai švelni liečiant. Kalbame apie šukuotą medvilnę, kuri šiuo metu užima pelnytą vietą patalynės pasaulyje. Tačiau kas yra šukuotinė medvilnė ir kaip ji gaminama? Štai ką turėtumėte žinoti apie šį žvaigždžių audinį ir kodėl jis yra išskirtinis patalynės pasirinkimas.

Kas yra šukuotinė medvilnė?

Kaip matyti iš pavadinimo, šukuotinė medvilnė - tai medvilnė, kurios apdaila atlikta šepetėliu. Šis audinys yra prabangiai glotnus ir vėsesnis nei dauguma kitų medvilnės rūšių, tačiau vis dar labai šiltas. Jis toks pat minkštas kaip dėvėti marškiniai ir pasižymi aukščiausios kokybės medžiagos elegancija. Kitaip tariant, tai medvilnė, bet geresnė. 

Iš šukuotos medvilnės dažnai siuvami laisvalaikio marškinėliai, vaikiški drabužiai, pliušiniai žaislai, kūdikių antklodės, pižamos ir naktiniai marškiniai. Dėl savo neginčijamo minkštumo ji taip pat puikiai tinka paklodėms, pagalvių užvalkalams ir antklodžių užvalkalams gaminti, visas prekes rasite Savashome puslapyje.

Kaip gaminama šukuotinė medvilnė?

Gaminant šukuotą medvilnę, neapdoroti augalų pluoštai verpiami į siūlus, tada audžiami į audinį. Po to jis švelniai trinamas metaliniais šepečiais su smulkiais dantukais, kurie pakelia pluoštus ir sukuria itin minkštą paviršių. Kerpant pašalinamas pūkelių perteklius, todėl medžiaga tampa itin glotni. Dėl pūkuotų pluoštų šukuotos medvilnės audinys puikiai izoliuoja. Jis itin jaukus, bet neperkaista.

Ką reikia žinoti apie šukuotos medvilnės patalynę

Patalynės medžiaga turi daug įtakos jūsų bendram komfortui ir miego kokybei. Kai kurie žmonės renkasi šilumą sulaikančius audinius, o kitiems reikia kvėpuojančių medžiagų. Šukuotinė medvilnė yra geriausias abiejų pasaulių variantas.

Medžiaga yra jauki, tačiau ji nesulaiko oro. Ji idealiai tinka žmonėms, kurie karščiuoja arba prakaituoja naktį, nes kvėpuojantis šukuotas audinys ištraukia drėgmę. Kita vertus, ji taip pat pakankamai šilta tiems, kuriems reikia šiek tiek daugiau izoliacijos.

Šukuotos medvilnės patalynė yra švelni liesti, patogi prie odos ir niekada neskauda. Žmonėms, sergantiems egzema ir kitomis odos ligomis, taip pat kūdikiams ir jautriai odai jautriems vaikams gali būti naudingas minkštas, raminantis audinys. Dėl rafinuotos, bet universalios išvaizdos audinys dera prie įvairių miegamojo stilių. Nenuostabu, kad ši medžiaga tampa tokiu populiariu patalynės ir antklodžių užvalkalų pasirinkimu.

Be to, ji patvari ir lengvai valoma. Kaip ir visa medvilnė, šukuotos medvilnės patalynė laikui bėgant gali susitraukti ir pūstis, tačiau to paprastai galima išvengti tinkamai prižiūrint. 

Kaip šukuotinė medvilnė lyginama su kitomis patalynės medžiagomis?

Be abejo, prieš priimant sprendimą verta bent apytiksliai susipažinti su kitomis patalynės medžiagomis. Šukuotos medvilnės audinys savo tekstūra ir pagaminimo būdu panašus į flanelę. Flanelinė patalynė gali būti pagaminta iš medvilnės, vilnos arba sintetinio pluošto. Audinys šukuojamas plonomis vielutėmis, kad būtų pakelti pluoštai ir sukurtas plaušo efektas.

Šukuotinė medvilnė ir perkelis, satinas ir linas

Dar yra perkelinė medvilnė, kuri pasižymi traškia ir vėsia išvaizda, primenančia aukštos klasės viešbučių patalynę. Kitas variantas - satinas, šilko švelnumo medvilninis audinys, pasižymintis atlasiniu pynimu ir subtiliu blizgesiu. Linas - dar vienas natūralios kilmės audinys, garsėjantis tuo, kad laikui bėgant tampa minkštesnis. Iš linų pluošto pagaminta medžiaga yra šiek tiek tvirtesnė ir sunkesnė už medvilnę, tačiau taip pat yra vėsi ir pralaidi orui.

Šukuotą medvilnę galite įsigyti Savashome puslapyje kuri idealiai tinka žmonėms, kuriems patinka klasikinė perkaliaus išvaizda, bet kurie nori kažko šiek tiek minkštesnio ir jaukesnio. Šis audinys taip pat patinka tiems, kurie mėgsta satiną, bet pageidauja šiek tiek lengvesnės medžiagos. Ne per karšta, ne per vėsi, neabejotinai jauki, lengva ir skoningai atrodanti šukuotos medvilnės patalynė atitinka visus reikalavimus, todėl yra geriausias pasirinkimas naudoti ištisus metus.

Savashome LT

SAVASHOME puslapyje yra naudojami keturi pagrindiniai slapukų tipai.

Naršydami toliau Jūs sutinkate su būtinaisiais slapukais. Taip pat galite sutikti ir su kitų slapukų naudojimu. Privatumo Politika.