Nemokamas pristatymas visoje Lietuvoje nuo 40 eur 

Kaip tinkamai prižiūrėti medvilninę perkelio patalynę

2022 10 19

Kaip skalbti, džiovinti ir tinkamai prižiūrėti medvilninę perkelio patalynę

Medvilnė perkelio patalynė yra vienas iš patogiausių ir maloniausių patalynės variantų, tačiau ją reikia tinkamai prižiūrėti, kad ji išliktų kaip nauja ilgai. Šiame straipsnyje mes jums parodysime, kaip tinkamai rūpintis savo medvilniniu perkelio patalyne, kad jis būtų malonus ir patogus jums ilgus metus.

 

Gera žinia ta, kad patalynė, kuri pagaminta tam, kad būtų ilgaamžė, tinkamai prižiūrint, išliks ilgaamžė. Tinkama priežiūra gerokai prailgins jūsų patalynės tarnavimo laiką, sumažins senėjimo požymius ir išlaikys ją itin jaukią. Šiame vadove sužinosite viską, ką reikia žinoti apie perkelinės patalynės priežiūrą: nuo to, kaip skalbti perkelinę patalynę ir šalinti dėmes, iki to, kodėl tinkamas laikymas turi didelę reikšmę. Šiek tiek papildomos meilės yra labai svarbu.

Kas yra perkelinė medvilnė?

Perkelis reiškia audimo tipą, iš kurio gaminamos paklodės ir kita patalynė. Tai kryžminiu pynimu išaustas audinys, kuris suteikia jam gaivią, vėsią matinę išvaizdą (priešingai nei blizgios satino paklodės). Pagalvokite: klasikiniai marškiniai su sagomis. Ne veltui tai yra pagrindinis drabužis, bet lygiai taip pat, kaip nemetate savo mėgstamų marškinių su sagomis į karšto skalbimo ir džiovinimo ciklą, taip ir perskalinė patalynė reikalauja ypatingos priežiūros.


 

Kaip skalbti perkelio patalynę

Perkelinės patalynės priežiūra nėra sudėtinga, tačiau paprastai skalbiant perkelinės patalynės užvalkalus netinkamu režimu, jie greitai nusidėvi, todėl gali pelyti ir susitraukti. Štai čia reikia atsižvelgti į temperatūrą ir sukimąsi.


 

Kokioje temperatūroje skalbti perkelio patalynę?

Daugeliui miegalių kyla klausimas, ar skalbti perkelio paklodes karštame ar šaltame vandenyje, tačiau mes rekomenduojame naudoti vėsų vandenį - nei karštą, nei šaltą. Karštas vanduo gali pažeisti plonus siūlus ir išblukinti spalvas, o šaltas vanduo gali tinkamai neišvalyti paklodžių. Geriau būti atsargesniems, kad išsaugotumėte patalynės vientisumą.

 

Netinkamai parinktos skalbimo priemonės taip pat gali nualinti medvilnės perkelį. Dėl audinio minkštiklio patalynė iš pradžių gali jaustis jaukiai, tačiau ilgainiui jis gali papildomai apkrauti pluoštus. Tas pats ir apie baliklį, kuris baltą spalvą padaro ryškesnę, tačiau ilgainiui susilpnina medvilnės pluoštus. Rekomenduojame naudoti švelnų skystą skalbiklį, kurio kiekis yra dvigubai mažesnis nei rekomenduoja gamintojas, nes per didelis skalbiklio kiekis taip pat sendina perkelio patalynę. Jei privalote naudoti baliklį, rinkitės nechlorinį variantą arba pabandykite pašviesinti patalynę į skalbimo ciklą pridėdami acto ir valgomosios sodos.


 

Kaip džiovinti Perkalio paklodes

Po to, kai patalynę gerai išplaunate, rekomenduojame ją išdžiovinti saulėje, kad išsaugotumėte jos natūralias savybes. Negalima išdžiovinti patalynės sausintuvuose, nes tai gali sugadinti audinį. Jei patalynė yra labai drėgna, ją reikia išdžiovinti nepalikdami tiesiai saulėje ir keičiant jos padėtį kiekvieną kartą, kai ji džiūsta.

 

Kaip lyginti perkelio patalynę?

Norėdami prailginti perskalio patalynės ilgaamžiškumą, kiek įmanoma venkite lyginimo. Kaip minėta, raukšlių galite sumažinti naudodami džiovintuvo kamuoliukus arba dėdami paklodes ant lovos, kai jos yra šiek tiek drėgnos. Tai nereiškia, kad niekada negalite lyginti perkelio  patalynės - tiesiog tai darykite atsargiai.

 

Norint išvengti pluošto nudegimo, perkelio patalynę reikia lyginti dar drėgną. Taip taip pat lengviau išlyginti raukšles. Visada naudokite mažą kaitrą, dėl kurios procesas gali šiek tiek užtrukti, tačiau ilgainiui išsaugomas audinio vientisumas.

 

Kaip išvalyti dėmes iš perkalio paklodžių

Dėmių šalinimas - tai vienintelė vieta, kur jūsų perkalinė patalynė gali susidurti su griežtesnėmis nei įprastai cheminėmis medžiagomis. Rekomenduojame dėmių valymą su "OxiClean". Jei tai ne itin stipri dėmė, galite pabandyti ją apdoroti trupučiu skalbiklio, įtrinti jį į pažeistą vietą, kol susidarys putos, ir palikti per naktį. Skalaukite kaip įprastai vėsiame vandenyje, kol dulksna išnyks. Nepamirškite bet kokias dėmių šalinimo priemones išbandyti nepastebimoje vietoje, kad įsitikintumėte, jog jos nepalieka žiedo.

Perkelio patalynės priežiūra baigus skalbti

Žinojimas, kokiais parametrais skalbti perskelio patalynę, yra tik dalis jos priežiūros. Tai, kaip iš tikrųjų naudojate savo patalynę, gali turėti didelės įtakos jų ilgaamžiškumui. Pavyzdžiui, veido kremuose, muiluose, serumuose ir makiaže gali būti cheminių medžiagų, kurios veikia kaip balikliai ir nudažo paklodes bei pagalvių užvalkalus. Jei reguliariai naudojate kovos su spuogais ar asmens higienos priemones su šiomis sudedamosiomis dalimis, jūsų gyvenimo būdui gali geriausiai tikti balti užvalkalai.


 

Kaip dažnai skalbti perkaliaus paklodes

Perkelio patalynės priežiūros tikslas - skalbti paklodes kuo rečiau. Dažnas skalbimas ardo medvilnės pluoštus. Kaip dažnai skalbti perkalės paklodes, antklodžių užvalkalus ir pagalvių užvalkalus, priklauso nuo naudojimo būdo. Paprastai skalbinius skalbkite maždaug kas 10 dienų. Laiką tarp skalbimų galite prailginti:

  • Venkite valgyti lovoje (kad ir kaip būtų patogu ir jauku, vis tiek išsilieja).

  • Venkite dėti batus, rankines ir nešvarius drabužius ant patalynės (jie perneša riebalus ir mikrobus).

  • Patalynės priežiūra, kad išvengtumėte dulkių erkučių

  • Laikykite kambarį vėsų ir sausą, kad mažiau prakaituotumėte

 

Taip pat svarbu saugoti daiktus. Tiesioginiai saulės spinduliai gali sukelti pageltimą, todėl laikykite gerai vėdinamoje spintoje, spintoje ar bagažinėje. Niekada nelaikykite paklodžių plastikinėje taroje (joje kaupiasi drėgmė ir atsiranda pelėsis) arba kartoninėje dėžėje (ant audinio gali patekti cheminių medžiagų ir rūgščių).


 

Kuo aukštesnė kokybė, tuo ilgiau jie tarnaus

Jei žinosite, kaip teisingai skalbti perkelio patalynę, prailginsite savo patalynės tarnavimo laiką. Tačiau galiausiai, perkant aukštos kokybės patalynę, tai patikimiausias būdas, kad jūsų patalynė tarnautų ilgai. Perkelis, kaip austas audinys, jau dabar yra vienas iš ilgaamžiškiausių rinkoje. 

 

Norėdami rasti tinkamą perkalio patalynę savo miegamajam, galite peržiūrėti mūsų puslapyje aukščiausios kokybės perkelio patalynes komplektus, kurie visada yra patvarūs ir lengvi, o senstant tampa vis minkštesnis.

Savashome LT

SAVASHOME puslapyje yra naudojami keturi pagrindiniai slapukų tipai.

Naršydami toliau Jūs sutinkate su būtinaisiais slapukais. Taip pat galite sutikti ir su kitų slapukų naudojimu. Privatumo Politika.