Nemokamas pristatymas visoje Lietuvoje nuo 40 eur 

Miego svarba sveikatai - gydymo ir atsistatymo procesas

2021 10 27

Miegas yra neišvengiamai būtina kiekvieno gyvo organizmo būsena bei pagrindinė pasyvaus poilsio forma. Žmogaus organizmui jis būtinas kaip maistas, oras ir vanduo. Miegas ypač svarbus ir būtinas vaikui, nes augimo hormonas kortizolis, dar vadinamas jaunystės eliksyru, išsiskiria tik šiuo metu. Miego metu organizme susidaro apie 70 proc. kasdienės augimo hormono dozės.


Šiuolaikinis gyvenimo tempas ir daugelio žmonių gyvenimas šiomis dienomis yra įtemptas, todėl vis mažiau laiko lieka normaliam ir visaverčiam poilsiui ir miegui. Gerai žinoma, kad suaugusiesiems reikia miegoti ne mažiau kaip 8 valandas. Tačiau dauguma žmonių miega nepakankamai. Mažiau nei 7 val. Jei tai tęsiasi ilgiau nei mėnesį prasideda nemiga, pablogėja atmintis ir atsiranda pirmieji nemalonūs senėjimo požymiai (atsiranda raukšlių ir tamsūs ratilai po akimis, oda nustoja švytėti). 


Atkreipkite dėmesį, kad tik visavertis ir geras miegas turi neabejotinos naudos žmogaus sveikatai. miego metu ilsisi visi organai. Nuo miego kokybės priklauso mūsų santykiai su artimaisiais, darbingumas darbe, laimė, sveikata, nuotaika ir saugumas. Po miego visos organizmo funkcijos atliekamos efektyviau nei ilgai budint. Mokslininkai nustatė, kad ne tik per mažas, bet ir per ilgas miegas gali neigiamai paveikti tiek fizinį, tiek psichologinį funkcionavimą, dėl to atsiranda koncentracijos ir atminties sutrikimų, išsiblaškymas, padidėja nerimas, irzlumas ir dirglumas.

Kodėl miegas toks svarbus?

Miegas turi daugybę poveikių organizmui - nuo emocinės sveikatos iki fizinės būklės. Miegas suteikia jums poilsį ir pagerina daugelio organizmo funkcijų veikimą. Tiesiogiai to nepajusite, tačiau bendra jūsų sveikata bus daug geresnė, turėsite daugiau energijos ir jausitės geriau. Tačiau apskaičiuota, kad net 40 % suaugusiųjų kenčia nuo miego trūkumo. Šis reiškinys ypač paplitęs tarp žmonių, dirbančių įtemptas profesijas. Be to, iki 20 % suaugusiųjų kenčia nuo nemigos. 


Jei priklausote vienai iš šių grupių, nedelsdami ieškokite sprendimų. Nepašalinus pagrindinių miego trūkumo ir nemigos priežasčių, miego ciklo sutrikimai ilgainiui gali tapti nuolatiniai.

 

Kaip miegą paversti kokybišku?

Pirmiausia, norint gerai išsimiegoti, svarbu yra rėžimas. Kiekvieną dieną keldamiesi ir eidami miegoti tuo pačiu metu galėsite efektyviau ir kokybiškiau išsimiegoti. Taigi nesistenkite kompensuoti per sunkią darbo savaitę prarasto miego, savaitgalį vartydamiesi iki pietų. Todėl jūsų organizmas išsibalansuos ir  pirmadienis bus neramus, gali trūkti energijos ir susikaupimo.


Kitas svarbus aspektas yra aplinka, kurioje miegame. Kambaryje neturėtų būti nei per šalta, nei per karšta. Geriausia kambario temperatūra miegui yra 16-18 laipsnių.

Pirmenybę teikite miego kokybei 

Įvertinkite savo miegą. Kiek laiko miegate, koks jūsų miego režimas, ar jis keičiasi savaitgalį, kada valgote vakarienę, ką veikiate prieš miegą ir pan. Žinodami atsakymus į šiuos klausimus galite geriau suprasti save ir savo miego ciklo pokyčius.


Pradėkite palengva. Pirmiausia įsitikinkite, kad jūsų lova yra patogi, ir pasirinkite tinkamą patalynę. Geriausia rinktis iš natūralaus pluošto pagamintą patalynę ir rinktis lengvas, orui pralaidžias antklodes. Pritaikykite pagalvę pagal savo poreikius. Ji patogiai paremtų jūsų galvą, kaklą ir pečius. Komfortas yra labai svarbus norint gerai išsimiegoti.


Prieš miegą pasirinkite atpalaiduojančią veiklą, venkite televizoriaus, rinkitės knygą arba šiltą gėrimą, pavyzdžiui, arbatą ar karštą šokoladą. Venkite valgyti prieš miegą, nes organizmui virškinti maistą vidutiniškai reikia 3-4 valandų. Tai laikas nuo vakarienės iki miego. Vakarienei nerekomenduojami aštrūs ar labai kaloringi maisto produktai, nes jie gali sukelti virškinimo sutrikimų, kurie gali trukdyti miegui. 


Sukurkite patogią ir saugią miego aplinką. Miegamajame turėtų būti pakankamai erdvės ir geras vėdinimas. Prieš eidami miegoti visada išvėdinkite kambarį - oro kokybė svarbi kokybiškam miegui. Be to, tiek miegamojo baldams, tiek patalynei rinkitės ekologiškas natūralias medžiagas, kurias galite rasti Savashome el.parduotuvėje. Tai sveikesni, kūnui draugiški audiniai, kurie nedirgina ir praleidžia orą.  

Kokybiška patalynė geram miegui

Pasitikime savo kūnu, nes jis yra geriausias vadovas ieškant sprendimų, padedančių gerai ir patogiai išsimiegoti. Apie tai nelabai susimąstome, bet visi prisimename, kokia mėgstama buvo mūsų mėgstama patalynė ir kokios patogios buvo mūsų senosios pagalvės. 


Patalynė yra labai svarbi, nes ji tiesiogiai liečiasi su oda. Rinkitės patalynę, pagamintą iš natūralių medžiagų, kurios yra minkštos ir švelnios. Išbandę įvairių rūšių patalynę, galite pasirinkti tą, kuri jums labiausiai tinka. Tiek drobė, tiek flanelė puikiai tinka patogiam miegui. O gal jums patinka reklamuojama satino patalynė. Pasirinkimas tikrai didelis.


Kalbant apie paklodę - ji yra svarbesnė, nei atrodo. Populiarioji guminė paklodė itin patogi dėvėti. Jis gerai priglunda ir išlieka net po daugelio naudojimo kartų. Jei jums sunku užmigti, neišvengiamai mėtotės ir sukatės. Priešingai, miegodami ant lygaus paviršiaus jausitės ramiau ir patogiau bei greičiau užmigsite. 


Taip pat reikia atkreipti dėmesį į pagalves ir antklodes, reikėtų atsižvelgti į individualius poreikius. Vieni mėgsta šilumą ir laikosi aukštai iškėlę galvą, o kiti vertina judėjimo laisvę ir nori miegoti tarsi ant debesų. Svarbiausia, rinkitės orui pralaidžią patalynę, kad neperkaistumėte. Pasirinkę kokybiškus gaminius sukursite tobulą miego aplinką, kad galėtumėte ramiai miegoti.

Savashome LT

SAVASHOME puslapyje yra naudojami keturi pagrindiniai slapukų tipai.

Naršydami toliau Jūs sutinkate su būtinaisiais slapukais. Taip pat galite sutikti ir su kitų slapukų naudojimu. Privatumo Politika.